برگزاری همایش وقف و امنیت در کرمان

به گزارش راوه بلاگ، همایشی با عنوان وقف و امنیت به منظور بهره گیری از ظرفیت های مشارکتی خیرین و فعالان حوزه وقف در امور مرتبط با نظم و امنیت با گردهمائی اعضای فعال حوزه وقف سراسر استان برگزار گردید.

برگزاری همایش وقف و امنیت در کرمان

به گزارش خبرنگار از محمدجواد فدایی استاندار کرمان در همایش وقف و امنیت گفت: دیدگاه ما این است که در استان این ظرفیت جای رشد و توسعه دارد و باید روش ها و راه چاره های جلب مشارکت خیرین را خود فعالان این بخش بسط و توسعه بدهند.

او یادآور شد: به یاد داشته باشیم که به سبب تحریم های ظالمانه دشمن، درآمد های حاصل از فروش منابع نفتی کشور عزیزمان به سبب کاهش خرید در عرصه های بین المللی کاهش یافته که این موضوع احتیاج به مشارکت های مردمی در همه زمینه ها را دوچندان می نماید.

استاندار کرمان با اشاره به آمادگی مجموعه مدیریتی استان جهت بهره گیری بیشتر و موثرتر از ظرفیت های موجود در اهداف مرتبط با نظم و امنیت گفت: از خود مردم و فعالان حوزه وقف و خیرین می خواهیم پیشنهاد بدهند که چگونه می توانیم این ظرفیت ها را برای حفظ و ارتقاء امنیت گسترش بدهیم.

فرمانده انتظامی استان نیز با اشاره به ضرورت مشارکت مردم و مسولان در حوزه نظم و امنیت گفت: باید کوشش کنیم تفکر و فرهنگ وقف در حوزه امنیت گسترش یابد تا همگان از نتایج ارزشمند این رویکرد مهم بهره مند شوند.

سردار عبدالرضا ناظری بیان داشت: شاید تعداد و گستردگی رده های انتظامی متناسب با جغرافیای استان نباشد و رده های موجود نیز احتیاجمند یک سری موارد جهت ایجاد محیطی مناسب تر و در شان مردم و مراجعین هستند تا بهتر بتوانند به مردم خدمات رسانی نمایند که در همین رابطه از شما می خواهیم در تامین زیربنا های حوزه نظم و امنیت بیشتر ورود و جلب مشارکت داشته باشید.

او ادامه داد: آنالیز جغرافیای مجرمین نشان می دهد توسعه زیرساخت های امنیت از جمله توسعه کلانتری و پاسگاه ها و تجهیز آن ها به امکانات روزآمد ضرورت امروز حوزه نظم و امنیت است که به همین دلیل این نشست ارزشمند تشکیل شد.

سردار ناظری یادآور شد: طی سال گذشته هزار و صد نفر در تصادفات کشته شدند و سال جاری نیز تا به امروز حدود 800 نفر در حوادث رانندگی جان باختند که الویت کنونی نظم و امنیت مشارکت های خیرخواهانه در این مقوله مهم است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به طرح تجمیع110در مرکز استان و افزایش تماس ها با این سامانه گفت: امروز خیلی جرائم در فضای مجازی رخ می دهند و پلیس امنیت مالی نیز یک واحد نوپا است که پلیس به نسبت نوع جرائم، خود را به روز می نماید از اینرو ترویج فرهنگ وقف در راه امنیت از جمله صالحات باقیاتی است که نتایج ارزشمندی برای همه افراد و آیندگان در بر خواهد داشت.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 197

به "برگزاری همایش وقف و امنیت در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش وقف و امنیت در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید