انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت الکترونیکی برگزار می گردد

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری هفتمین جلسه ستاد انتخابات کشور و آنالیز آخرین شرایط فرایند برگزاری انتخابات 1400 در آن، از برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها در هشت کلانشهر اطلاع داد.

انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت الکترونیکی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اعلام این خبر گفت: با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت هیات نظارت، انتخابات شورای شهرهای مشهد، کرج، قم، اهواز، شیراز، تبریز، کرمانشاه و اصفهان به صورت تمام الکترونیک انجام می گردد.

موسوی با تاکید بر این که انتخابات یکی از مهم ترین مصادیق مردم سالاری دینی و نماد مشارکت مردم در اداره و معین سرنوشت جامعه است؛ گفت: اراده وزارت کشور، به کارگیری همه ظرفیت ها و امکانات کشور برای برگزاری انتخابات سالم، باشکوه و مشارکت بالاست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

موسوی گفت: با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت هیات نظارت، انتخابات شورای شهرهای مشهد، کرج، قم، اهواز، شیراز، تبریز، کرمانشاه و اصفهان به صورت تمام الکترونیک انجام می گردد. وی اضافه نمود: البته کلانشهر تهران نیز جزو پیشنهادات ما بود ولی در هیات نظارت موافقت نشد.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به چگونگی برگزاری دوره های آموزش مجریان اظهار داشت: با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا، آموزش های انتخابات را در سه سطح برنامه ریزی نموده ایم. سطح اول شامل روسای ستاد انتخابات استان ها، مدیران کل انتخابات و مدیران فناوری استان ها و فرمانداران است که در 10 منطقه و با حضور حداکثر 50 نفر برگزار گردید. سطح دوم شامل اعضای ستاد انتخابات استان ها، معاونین فرمانداران، بخشداران و کارشناسان انتخابات و فناوری اطلاعات است که به صورت ویدئو کنفرانس انجام می گردد. سطح سوم شامل کنندگان فرماندار و اعضای شعب است که به صورت غیرحضوری و با استفاده از فناوری های نوین آموزش خواهیم داد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که ثبت نام داوطلبان شورای شهرها از 20 اسفندماه در فرمانداری های سراسر کشور شروع خواهد شد؛ اضافه نمود یکی از مدارک مورد احتیاج برای ثبت نام داوطلبان، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است؛ لذا همه کسانی که تصمیم به ثبت نام دارند در فرصت باقی مانده می توانند با مراجعه به مراکز مربوطه اقدام کنند.

موسوی در سرانجام گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری از 16 فروردین سال آینده در بخشداری ها انجام خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2050

به "انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت الکترونیکی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت الکترونیکی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید