آیفون باتری گوشی شما را تقویت می نماید ، آشنایی با ویژگی بهینه سازی شارژ باتری

به گزارش راوه بلاگ، یک ویژگی هوشمندانه در آیفون می تواند باتری گوشی شما را تقویت کند. این ویژگی بهینه سازی شارژ باتری (Optimized Battery Charging) نام دارد.

آیفون باتری گوشی شما را تقویت می نماید ، آشنایی با ویژگی بهینه سازی شارژ باتری

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، تخلیه و شارژ دوباره باتری گوشی های آیفون در طول ماه ها و سال ها ، ظرفیت کل باتری گوشی را کاهش می دهد. این به آن معناست که پس از دو سال شارژ، باتری به احتمال زیاد حدود 20 درصد از کل ظرفیت خود را از دست خواهد داد.

اما می توانید با بهره گیری از یک ترفند هوشمندانه آیفون به نام بهینه سازی شارژ باتری (Optimized Battery Charging) ، این ضرر را کاهش دهید. اپل شرح می دهد: با با بالا رفتن عمر باتری های لیتیوم یونی از نظر شیمیایی، اندازه شارژی که این باتری ها می توانند نگه دارند کم می گردد و در نتیجه عمر باتری و اوج عملکرد کاهش می یابد.

درآی او اس 13 و نسخه های جدیدتر سیستم عامل گوشی های آیفون گزینهبهینه سازی شارژ باتریبرای کاهش سایش باتری و بهبود طول عمر آن با کاهش زمان شارژ کامل باتری، طراحی شده است. این کار با محدود کردن مدت زمان شارژ کامل آیفون شما انجام می گردد. این باعث کاهش فشار روی باتری می گردد که سلامت آن را بهبود می بخشد. بنابراین در دراز مدت متوجه می شوید که باتری سالم تری دارید. این به شما این امکان را می دهد که شارژ بهتری داشته باشید. این ویژگی زمان مورد احتیاج برای شارژ دوباره باتری را بیش از 80 درصد به تاخیر می اندازد.

آیفون شما از یادگیری ماشینی برای درک روال روزانه شما استفاده نموده و برترین زمان را برای انجام شارژ باتری معین می نماید. برای بسیاری از افراد، این زمان در شب خواهد بود. اگرچه الگوی خود شما ممکن است متفاوت باشد. آیفون شما 20 درصد شارژ نهایی را درست قبل از اینکه فکر کند به آن احتیاج دارید کامل می نماید. البته، می توانید در هر زمانی این ویژگی را لغو کنید.

نحوه فعال کردن گزینه بهینه سازی شارژ باتری

اگر آی او اس 13 دارید، گزینه بهینه سازی شارژ باتری به طور پیش فرض روشن است. برای اطمینان از اینکه آن را خاموش ننموده اید، به تنظیمات > باتری > سلامت و شارژ باتری بروید. سپس در پی گزینه بهینه سازی شارژ باتریبگردید و مطمئن شوید که کلید تغییر حالت روشن است.

اما این ویژگی کار نخواهد کرد مگر اینکه تنظیمات دیگری را فعال کنید. این مهم ترین بخشی است که مردم از دست می دهند، بنابراین تنظیمات خود را همین الان آنالیز کنید.

طبق گفته اپل، باید مطمئن شوید که تنظیمات زیر روشن هستند:

  • تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > خدمات موقعیت مکانی > خدمات موقعیت مکانی
  • تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > خدمات مکان > خدمات سیستم > سفارشی سازی سیستم
  • تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > خدمات موقعیت مکانی > خدمات سیستم > مکان های مهم > مکان های مهم

اپل در خاتمه شرح می دهد: نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که این ویژگی حداقل به 14 روز برای یادگیری عادات شارژ شما احتیاج دارد.

بیشتر بخوانید:

  • بلایی که رونمایی از iOS 17 بر سر گوشی ها می آورد | کدام مدل های آیفون دیگر آپدیت نمی شوند؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3081

به "آیفون باتری گوشی شما را تقویت می نماید ، آشنایی با ویژگی بهینه سازی شارژ باتری" امتیاز دهید

1 کاربر به "آیفون باتری گوشی شما را تقویت می نماید ، آشنایی با ویژگی بهینه سازی شارژ باتری" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون باتری گوشی شما را تقویت می نماید ، آشنایی با ویژگی بهینه سازی شارژ باتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید