گزارش تصویری، با کهکشانی های 2024 آشنا شوید

به گزارش راوه بلاگ، برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری سال 2024 معرفی شدند. در ادامه می توانید صحنه هایی را مشاهده کنید که گویی به دنیایی جادویی و وهم انگیز تعلق دارند.

گزارش تصویری، با کهکشانی های 2024 آشنا شوید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، براساس گزارش گجت نیوز، فضا و ستارگان همواره سبب حیرت انسان بوده اند. از دوران باستان تا قرن بیست ویکم نگاه کردن به آسمان سبب شده است که انسان غرق در آرامش و حیرت گردد. یکی از مجذوب نماینده ترین صحنه هایی که می توان در آسمان شب تشخیص داد به کهکشان راه شیری مربوط می گردد. همین نیز سبب شده که برای هفتمین سال مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری با حضور علاقه مندان از سرتاسر دنیا برگزار گردد.

تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری همواره مجذوب نماینده ترین صحنه ها را در برابر چشمان علاقه مندان قرار می دهد و سال 2024 نیز استثنا نیست. در ادامه نگاهی به 15 تصویر برگزیده خواهیم داشت.

برگزیدگان مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری در سال 2024

خوشامدگویی از Franceso Dallolmo

پاتاگونیا نام بخش بزرگی از آمریکای جنوبی است که بخش های جنوبی آرزانتین و شیلی را در بر می گیرد. این منطقه معمولا به خاطر آب وهوای سرد و بارانی خود معروفیت دارد؛ هرچند آسمان شب سه روز کاملا صاف باقی ماند تا یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 ثبت گردد. جالب اینجاست که این اولیه تجربه عکاس در این منطقه بوده است.

فرانسسو می گوید که گویی پاتاگونیا می خواست با این نمای فوق العاده به او خوشامد بگوید.

دریاچه لایتنینگ از Tom Rae

این تصویر زیبا به وسیله Tom Rae در پارک ملی Mount Cook نیوزیلند گرفته شده است. به گفته عکاس در هنگام ثبت عکس کوه های اطراف پوشیده از برف بودند و هوا نیز حس عجیبی را منتقل می کرد. او در همان لحظه اول مطمئن شد که می تواند یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 را ثبت کند؛ زیرا گویی چشم انداز به سیاره دیگری تعلق داشت.

تام چندین شب را در اطراف دریاچه گذراند تا بتواند صحنه ای خارق العاده را ثبت کند. در این تصویر پس زمینه آسمان رنگ قرمز را به خود گرفته است و درخشش ستارگان کهکشان راه شیری را می توان نشانگر عظمتی باورنکردنی دانست. ترکیب این صحنه با رنگ آبی دریاچه نیز به زیبایی تصویر می افزاید. تام شرح داد که نتیجه نهایی در اثر ترکیب 17 عکس جداگانه از آسمان و 18 فریم از پس زمینه ایجاد شده است. وی از دوربین نیکون Z6 استفاده می نماید.

مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024: رویاپردازی به وقت مونگو از John Rutter

جان راتر این تصویر نفس گیر را در پارک ملی مونگو در استرالیا ثبت نموده است. این منطقه کمی به سیاره مریخ شباهت دارد؛ اما در واقعیت میراثی عجیب از انسان را به یاد می آورد. باستان شناسان پیروز شده اند قدیمی ترین ردپای انسان در خارج از آفریقا را در این منطقه پیدا نمایند. بعلاوه پارک ملی مونگو تاریک ترین آسمان شب ممکن را دارد و برای نگاه به آسمان و حیرت از عظمت دنیا هستی فوق العاده است.

با خیره شدن به این تصویر منتخب از مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 احتمالا می توانید احساسی مشترک را با انسان های متعلق به حدود 100 هزار سال پیش تجربه کنید.

شکوفه های درخت بطری از Rositsa Dimitrova

یمن جزیره ای دورافتاده به نام سقطرا دارد که در میان علاقه مندان به دنیای نجوم مشهور است. روزیتسا نیز از ترکیب آسمان فوق العاده تاریک این جزیره و درخت های بطری برای ثبت یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 بهره گرفته است. روزیتسا گفت که بازدید از این جزیره همانند تبدیل شدن یک رویا به واقعیت می ماند.

وی گفت که سفر به این جزیره برای چندین سال در صدر فهرست آرزوهای او بوده است. آسمان جزیره سقطرا در شب به تاریک ترین حد ممکن می رسد. هرچند تنها تاریکی عجیب جزیره نیست که عکاسان را به این نقطه دور افتاده می کشاند. درختانی متفاوت نیز در سطح سقطرا قرار دارند که باعث می شوند تصویر همانند صحنه ای از سیاره ای دیگر به نظر برسد.

این درخت ها برای چند هفته از بهمن تا اسفند شکوفه می دهند و روزیتسا نیز می خواست در همین زمان از جزیره بازدید کند. به همین دلیل در حالی که 11 هفته باردار بود، رنج سفر را به جان خرید. وی قبول دارد که کمپ زدن و عکاسی در شب بسیار سخت بوده؛ اما قرار گرفتن در فهرست تصاویر منتخب یکی از زیباترین مسابقات عکاسی دنیای ارزشش را داشته است.

مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024: کلبه اسرارآمیز از Rachel Roberts

ریچل رابرتز این تصویر پانوراما را در نیوزیلند ثبت و برای مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 ارسال نموده است. کلبه ای که در تصویر مشاهده می کنید تنها به وسیله یک کوهنوردی طاقت فرسا و یا پرواز هلیکوپتر در دسترس است و عکاس قصد داشت برای عکاسی سراغ کلبه ای دیگر برود. هرچند شرایط نامساعد جوی سبب شد که گزینه اصلی در دسترس نباشد. به همین دلیل ریچل از خلبان درخواست کرد که رجحانن مکان را برای آسمانی صاف انتخاب کند.

خوشبختانه خلبان در این زمینه اشتباه نکرد تا یکی از رجحانن تصاویر مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 ثبت گردد. در این تصویر می توان کلبه ای تنها را در یکی از تاریک ترین نقاط دنیا مشاهده کرد. گویی که ارتباطی جادویی بین کلبه و ستاره های کهکشان وجود دارد.

آتش بازی آسمانی از Julien Looten

این پانوراما 180 درجه در نزدیکی یک قلعه فوق العاده قدیمی ثبت شده است و به خوبی پدیده هواتاب را نشان می دهد. این پدیده طبیعی به خاطر یک واکنش شیمیایی در قسمت بالایی اتمسفر سیاره رخ می دهد و سبب می گردد که نوری نسبتا ضعیف منتشر گردد.

در این تصویر مجذوب نماینده به ترتیب از چپ به راست می توانید صور فلکی شباهنگ و شکارچی، سیاره مریخ، خوشه پروین، سحابی کالیفرنیا، صورت فلکی خداوند کرسی و کهکشان آندرومدا را مشاهده کنید. تصویر منتخب عکاسی کهکشان راه شیری 2024 از 40 شات تشکیل شده است و در نتیجه یک ساعت اکسپوژر به دست آمده است. جولین در هنگام ثبت این تصویر دوربین عکاسی کانن EOS 6D را در اختیار داشت.

مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024: شگوفه بیابان از Marcin Zajac

مارسین برای ثبت یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 به پارک ایالتی گوبلین در یوتا آمریکا رفته است. در این صحنه زیبا می توان آرک اسرارآمیز راه شیری را بر فراز گل های وحشی مشاهده کرد.

صحنه آسمان به لطف ثبت عکس های پشت سرهم برای 4 دقیقه به دست آمد. پس زمینه نیز با یاری ترفند فوکوس استکینگ زیبا شده است.

آرکی بر فراز گردنه زمستانی از Matej Mlakar

این صحنه فوق العاده مجذوب نماینده در یکی از گردنه های کوه های آلپ یولی در شمال غربی اسلوونی ثبت شده است. عکاس این صحنه گفت که قصد داشته است آرک کهکشان راه شیری را در آخرین روزهای زمستانی این منطقه ثبت کند. روزهایی که هنوز قله ها را به صورت کامل پوشیده از برف نشان می دهد. جالب اینجاست که این صحنه در لحظه آخر و هنگام رانندگی از کنار آن انتخاب شد؛ اما توانست در میان تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری سال 2024 قرار گیرد.

قسمت های صورتی رنگ درون آسمان گاز هیدروژن هستند و به لطف دوربین بدون آینه نیکون Z6 و یک فیلتر 12 نانومتری H-alpha ثبت شده است.

کنام شیر از Lorenzo Ranieri Tenti

دیگر تصویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری در سال 2024 با کمی ریسک و خطر ثبت شده است. لورنزو یک روز کامل را در بیابان آتاکاما شیلی قدم زده است تا بتواند رجحانن مکان را برای ثبت تصویری استثنایی پیدا کند. او در نهایت نیز صحنه زیر را در منطقه ای خطرناک انتخاب کرد. به گفته لورنزو منطقه پر بود از استخوان حیوانات کوچک و رده پاهای بزرگ.

در واقع وی انتظار داشت که هر لحظه مورد حمله یک جانور بزرگ قرار گیرد؛ اما عکاسی از کهکشان راه شیری او را وادار به ماندن می کرد. هرچند نتیجه نهایی نیز ارزشش را داشت. عکسی که مشاهده می کنید به صورت پانوراما ثبت شده است. صحنه آسمان با لنزی 35 میلی متری و در نتیجه چند فریم به دست آمد. پس زمینه نیز با استفاده از لنز 14 میلی متری و تکنیک فوکوس استکینگ ثبت شد.

مرداب آبی در کنار ستارگان از Yuri Beletsky

در میان تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 این مورد نیز در بیابان آتاکاما شیلی ثبت شده است. یوری در شرح عکس گفت که در هنگام ثبت آن در یکی از منطقه ها دوردست بیابان آتاکاما حضور داشت. وی گفت که مرکز کهکشان راه شیری در بالای سر دیده می شد و نور ناشی از صبح کاذب نیز سبب شده بود که صحنه حالتی اسرارآمیز داشته باشد.

اگرچه مرداب کوچک درون تصویر حالتی جادویی به آن بخشیده؛ اما رنگ آبی آن کاملا طبیعی است. یوری ثبت این عکس را یکی از تجربه های فوق العاده زندگی خود می داند. منتخب مسابقه عکاسی کهشان راه شیری در سال 2024 یک تصویر پانوراما است؛ اما فقط سه فریم را در دل خود دارد. صحنه آسمان از دو فریم تشکیل شده و پس زمینه نیز تنها با یک فریم به دست آمده است.

مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024: رویای گرگینه از Brandt Ryder

در زمستان 2023 کوه های شرقی سیرا آمریکا فصل پربارشی را تجربه کردند. همین نیز سبب شد که بعدها گل ها به شدت شکوفا شوند. رایدر نیز این فرصت را غنیمت شمرد تا یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری را ثبت کند.

وی گفت که از همان ابتدا می دانست می خواهد چه تصویری از این منطقه را ارائه دهد. وی دوست داشت که کوه های پوشیده از برف سیرا همانند فریمی در اطراف دریای گل های بنفش باشند و کهکشان راه شیری نیز در بخش بالایی دیده گردد. به باور وی اگرچه منطقه کاملا خاص جلوه می نماید، اما ترکیب رنگ خارق العاده کهکشان راه شیری سبب شده است که تصویر تا این حد زیبا به نظر برسد.

رایدر برای ثبت تصاویر آسمان از دوربین سونی A7 III بهره برد و کامپوزیت پس زمینه را نیز با دوربین سونی A7 IV ثبت کرد.

جزایر قناری از Maximillian Hofling

ماکسیمیلیان هافلینگ پیروز شد یکی از تصاویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 را در جزایر قناری ثبت کند. پارک ملی Teide در ارتفاع 2000 متری سطح دریا قرار گرفته است و ابرهای پایینی نیز نور شهر را مسدود می نمایند. همین باعث می گردد که آسمانی صاف و دور از آلودگی نوری در اختیار شما باشد.

عکاس این صحنه اسرارآمیز گفت که هدف وی صرفا پرده برداشتن از زیبای آسمان شب بوده است. او می خواسته چیزی فراتر از ستاره های آشکار را نشان دهد. به همین دلیل کهکشان راه شیری با عظمت باورنکردنی خود توجه ماکسیمیلیان را جلب کرد. به نظر می رسد که تصویر منتخب مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 نیز در این زمینه کاملا پیروز بوده است.

مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024: دره رنگین کمان از Baillie Farley

بیلی فارلی 70 فریم را از آسمان و 24 فریم را از پس زمینه ثبت کرد تا بتواند این تصویر خارق العاده را در استرالیا خلق کند. این تصویر کهکشان راه شیری را بر فراز منطقه حفاظت شده دره رنگین کمان نشان می دهد. ترکیب رنگ های کهکشان با ساختار عجیب منطقه سبب شده که احساس اسرارآمیزی به افراد منتقل گردد.

در واقع می توان گفت که این منطقه قدرتی جادویی دارد و می تواند علاقه مندان به عکاسی را برای مدت ها اسیر خود کند.

پوچی زندگی انسان از Mihail Minkov

مینکف تا به امروز توانسته در رویدادهای مختلف عکاسی به خوبی بدرخشد. برای رجحان در مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 نیز به بیابانی در اردن سفر نموده است. وی گفت که قصد داشته با این تصویر عظمت دنیا هستی را در برابر موجود کوچکی به نام انسان قرار دهد. ترکیب بندی تصویر طوری اجرا شده است که توجه بینندگان به فردی که بین صخره ها ایستاده است، جلب گردد.

ما می دانیم که میلیاردها ستاره و سیاره در کهکشان راه شیری وجود دارد و بسیاری از آنها از خورشید و زمین بزرگتر هستند. در پس زمینه این عظمت انسان و نگرانی هایش بسیار بی اهمیت جلوه می نمایند. مینکف گفت که هربار می خواهد تصویری از آسمان شب را ثبت کند، وجودش مملو از خجالت و احساس خوشبختی می گردد. به باور وی انسان در برابر دنیا حتی همانند ذره ای کوچک نیست؛ اما در عوض عشق او به خانواده اش و زندگی نیز سبب می گردد که عظمت دنیا بی اهمیت باشد.

ارس پیر از Benjamin Barkat

پیشتر بنجامین برای عکاسی از آسمان شب به جزیره سقطرا یمن سفر نموده بود و توانسته بود تصاویری خارق العاده را ثبت کند. هرچند که برنده مسابقه عکاسی کهکشان راه شیری 2024 اینبار به عمان سفر نموده است. به باور وی گذشته درخت ارس در ریشه های پیچ خورده آن آشکار می گردد. جایی که توانسته از گزند زمان و موانع بی انتها برآید. بنجامین باور دارد تنها چیزی که در طول سال ها بی تغییر مانده، ارتباط عجیب این درخت با آسمان شب و کهکشان راه شیری است.

به همین دلیل بنجامین زیر یکی از درختان ارس رفت و سپس به آسمان خیره شد. وی قصد داشت عظمت دنیا را از نگاه این درخت قدیمی ثبت کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3111

به "گزارش تصویری، با کهکشانی های 2024 آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، با کهکشانی های 2024 آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید