لزوم انسان محوری در حوزه شهرسازی، زیست پذیر بودن شهر، اولویت شورا و شهرداری باشد

به گزارش راوه بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه زیست پذیر بودن شهرها در ابعاد مختلف باید اولویت شوراها و شهرداری ها باشد، گفت: یکی از مولفه های زیست پذیر بودن، احساس امنیت شهروندان به هنگام تردد در شهر است.

لزوم انسان محوری در حوزه شهرسازی، زیست پذیر بودن شهر، اولویت شورا و شهرداری باشد

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛جواد رحمتی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان، گفت: امروزه انسان محوری یکی از مولفه های مهم و اساسی در شهرسازی است و با کارهای نمایشی و فانتزی نمی توان این موضوع را محقق کرد.

وی در این زمینه به ایجاد راستاهای دوچرخه سواری در شهر تبریز اشاره نمود و گفت: دوچرخه سواری یکی از ظرفیت های حمل ونقل شهری است و اگر می خواهیم از این ظرفیت استفاده کنیم باید راستا ویژه دوچرخه سواری ایجاد کنیم نه راستای که نه ابتدا دارد و نه خاتمه.

رحمتی با بیان اینکه هر کاری که بدون هدف انجام گردد اتلاف هزینه است، اضافه کرد: راستا مهرانه رود بستر بسیار مناسبی برای ایجاد راستا ویژه دوچرخه سواری با کمترین هزینه است که پیشنهاد آن را به شهرداری تبریز داده ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بعلاوه ایجاد پیاده راه های شهری را یکی از اقدامات ارزشمند در راستای انسان محوری در شهر دانست و گفت: ایجاد پیاده راه در خیابان جمهوری به تصویب شورای ترافیک استان رسیده و باید اجرا گردد، اما به نظر می رسد اراده کافی برای اجرای آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: تجربه پیروز ایجاد پیاده راه در یکی از خیابان های اصلی شهر میانه که با قانع کردن و جلب اعتماد مردم و جسارت و ابتکار شهرداری میانه انجام شد باید الگوی شهرداری تبریز باشد.

رحمتی بعلاوه با تشکیل شورای حمل ونقل و ترافیک کلانشهر تبریز موافقت کرد و گفت: پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه حمل ونقل ترافیک جدی گرفته گردد.

وی با بیان اینکه پلیس مجهز و توانمند از شاخصه های شهر پیشرفته است، گفت: با توجه به اینکه رفتار پلیس در قضاوت مردم تأثیرگذار است باید حمایت های لازم از پلیس از نظر تجهیزات و امکانات صورت گیرد.

در این جلسه تشکیل شورای حمل ونقل و ترافیک کلانشهر تبریز و ایجاد پیاده راه در خیابان شریعتی تبریز تصویب و نحوه اجرای پیاده راه در خیابان جمهوری آنالیز شد. ایازی خبرگزاری خبرنگاران / آذربایجانشرقی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2588

به "لزوم انسان محوری در حوزه شهرسازی، زیست پذیر بودن شهر، اولویت شورا و شهرداری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم انسان محوری در حوزه شهرسازی، زیست پذیر بودن شهر، اولویت شورا و شهرداری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید