طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است

به گزارش راوه بلاگ، یک محقق طب سنتی اسلامی گفت: طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است، زیرا طب چینی غلطهای واضحی دارد که ابوعلی سینا در کتاب قانون آورده است.

طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرنگاران, حسن اکبری درباره طب سنتی گفت: سال 1290 طب سنتی ایران را در مجلس ممنوع اعلام کردند و کار کردن در حوزه طب سنتی را جرم تلقی کردند و همه را ملزم کردند که از طب غربی تبعیت نمایند.

به گفته وی امروزه بسیاری از کشورهای جهان به این نتیجه رسیده اند که از طب غربی متضرر شده اند؛ سازمان بهداشت جهانی در سال 2002 تا 2005 یک استراتژی را تعریف کرد که به علت دسترسی آسان به طب سنتی, کم بودن عوارض و ارزان بودن آن درمان با طب سنتی را به همه کشورهای جهان توصیه کرد و همه کشورهای جهان را ملزم به تقویت طب سنتی و توسعه آن کرد.

این محقق طب سنتی اسلامی اضافه نمود: در سال 1949 در انقلاب چین مائو درخواست کرد که طب چینی گسترش پیدا کند. امروزه طب چینی در یونسکو کرسی دارد و طب سوزنی و طب چینی را به رسمیت شناخته اند.

اکبری بیان داشت: در خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکایی دانشجو برای آموزش طب چینی می پذیرند ولی باید گفت که طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است. طب چینی غلطهای واضحی دارد که ابوعلی سینا در کتاب قانون آورده است.

وی ادامه داد: طب سنتی ایران با آیات و روایات عجین شده است. فارابی, سید اسماعیل جرجانی و ... به بی نهایت وصل بودند و ما تربیت شده مکتب اسلام هستیم. ابن سینا 400 سال بعد از ظهور اسلام آمده است و شما تمام کتاب قانون ابن سینا را مطالعه کنید, یک خرافه ندارد.

این محقق طب سنتی اسلامی بیان کرد: طب سنتی خودش یک مکتب کامل است و ما طب جدید را هم نفی نمی کنیم و باید به این نکته اشاره نمود که طب سنتی همراه خوبی برای طب نوین است.

اکبری اضافه نمود: دانشمندی به نام کِلات جزو نخستین درمانی که برای بیماران خود توصیه می نماید, اصلاح تغذیه است و در قدم بعد معتقد است: به طب سنتی خود مراجعه کنید.

وی اعلام کرد: بعضی از بیماری ها در طب سنتی بهتر درمان می گردد, در طب قدیم هم جراحی و ... بوده و فقط برای امروز نیست. پایه اصلی در طب سنتی, حفظ الصحه است.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 217

به "طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طب سنتی ایران با طب چین غیر قابل مقایسه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید