خبرنگاران درگیری چین و هند در منطقه مرزی

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- منابع خبری اعلام کردند، ارتش دو کشور چین و هند هفته گذشته در یک منطقه مورد مناقشه واقع در مرز دو کشور، یک رویارویی جزیی داشته اند.

خبرنگاران درگیری چین و هند در منطقه مرزی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از رویترز، هند و چین به عنوان دو کشور دارای قدرت هسته ای از ماه آوریل سال گذشته در منطقه هیمالیای غربی دچار اختلاف شده و از آن موقع تا کنون نیروهای خود را در طول نوار مرزی 3800 کیلومتری منطقه تقویت نموده اند.

ارتش هند در بیانیه ای اظهار داشت: 20 ژانویه 2021 /یکم بهمن 1399 / در منطقه ناکولا واقع در شمال ساکیم رودررویی جزئی میان ارتش دو کشور ایجاد شده که با وساطت فرماندهان محلی حل و فصل شده است.

همزمان، جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین بدون اشاره به جزییات بیشتر از هند خواست که خویشتنداری کند.

وی اضافه نمود: من مایلم تأکید کنم که نیروهای مرزی چین متعهد به حفظ صلح و آرامش در مرزهای هند هستند. ما از طرف هندی می خواهیم از اقداماتی که ممکن است موجب تشدید یا پیچیده شدن اوضاع در مرز گردد، خودداری کند.

این مقام چینی اظهار امیدواری کرد: هر دو طرف اقدامات مناسبی را برای مدیریت اختلافات به ویژه برای حفاظت از صلح و ثبات در مرز انجام دهند.

ساکیم منطقه ای در هیمالیای شرقی هزاران مایل دورتر از منطقه لاداخ، جایی است که بحران نظامی سال گذشته از آنجا شروع شد و با شروع یک جنگ تن به تن موجب کشته شدن 20 سرباز هندی و تعداد نامشخصی تلفات سربازان چینی شد.

گزارش رسانه های هندی حاکی است، آخرین جدال در ساکیم منجر به مصدومیت دو طرف شده و ارتش هند همچنین از رسانه ها خواسته است از گزارش های زیاد یا اغراق آمیز و نادرست خودداری نمایند.

روز یکشنبه، فرماندهان نظامی هند و چین چند ساعت با یکدیگر مذاکره کردند تا برای خروج از این بن بست راهی پیدا نمایند.

در عین حال، هو شی جین سردبیر روزنامه دولتی گلوبال تایمز گزارش رسانه های هند در خصوص درگیری اخیر را نادرست توصیف کرد و گفت: این اخبار جعلی است. براساس اطلاعاتی که من بدست آورده ام هیچ سابقه ای از این درگیری در گزارش طرف چینی وجود ندارد.

هو اضافه نمود: اصطکاک های کوچک اغلب در منطقه مرزی چین و هند اتفاق می افتد، اما درگیری که باعث جراحات متعدد شده باشد قطعاً ثبت و گزارش می گردد.

هند و چین در سال 1962 وارد جنگ شدند و از آن موقع تا به امروز نتوانسته اند اختلافات مرزی خود را حل و فصل نمایند. هر دو ادعا می نمایند هزاران کیلومتر از قلمرو آنها در کنترل یکدیگر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2146

به "خبرنگاران درگیری چین و هند در منطقه مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درگیری چین و هند در منطقه مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید