جف بزوس از مدیر عاملی آمازون کناره گیری می کند

به گزارش راوه بلاگ، جف بزوس بنیانگذار آمازون تقریبا 30 سال بعد از راه اندازی این شرکت در گاراژ خانه اش از پست خود به عنوان مدیر عامل این غول تجاری استعفا می دهد.

جف بزوس از مدیر عاملی آمازون کناره گیری می کند

به گزارش بی بی سی، او پس از آن به عنوان رئیس اجرایی کار خواهد کرد؛ پستی که می گوید فرصت و انرژی لازم برای رسیدگی به سایر فعالیت ها را به او خواهد داد.

آقای بزوس، که ثروتمندترین مرد جهان است، جای خود را به اندی جَسی می دهد که در حال حاضر مدیر بخش کلاد کامپیوتینگ (رایانش ابری) آمازون است.

آمازون گفت این تغییر در نیمه دوم 2021 روی خواهد داد.

بزوس سه شنبه در نامه ای به کارکنان گفت: مدیریت آمازون یک مسئولیت عظیم است و انرژی زیادی می برد. وقتی چنین مسئولیتی داشته باشید، به سختی می توانید به سایر امور رسیدگی کنید.

او گفت به عنوان رئیس اجرایی همچنان درگیر مسائل مهم آمازون خواهد بود، اما وقت و انرژی لازم برای رسیدگی به صندوق دی 1، صندوق زمین بزوس، بلو اوریجین، واشنگتن پست و سایر علائق خود را خواهد داشت.

او افزود: من هرگز اینقدر انرژی نداشته ام، و قصدم بازنشستگی نیست. در مورد تاثیری که فکر می کنم این سازمان ها می توانند داشته باشند عشق و هیجان زیادی دارم.

اندی جَسی جایی جف بزوس را می گیرد

بزوس، 57 ساله، آمازون را که ابتدا یک کتابفروشی آنلاین بود در سال 1994 راه انداخت.

این شرکت اکنون یک میلیون و 300 هزار نفر را در اطراف جهان در استخدام دارد و علاوه بر اینکه یک بازار عرضه اجناس است، در خدماتی مثل پخش آنلاین فیلم نقش عمده ای دارد. نشریه فوربز دارایی او را بیش از 196 میلیارد دلار برآورد می کند.

این شرکت سال پیش با شروع همه گیری کرونا، که مردم را به سوی خرید اینترنتی سوق داد، رشد زیادی کرده است.

آمازون در سال 2020 فروشی 386 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 38 درصد بیش از سال 2019 بود. سود شرکت هم تقریبا دو برابر شد و به 21.3 میلیارد دلار رسید.

بزوس در سال های اخیر در کانون توجه عمومی بوده است. طلاق او از همسرش به شدت خبرساز شد، هدف انتقاد فعالان امور کارگری و نابرابری قرار گرفت و سرمایه گذاری زیادی در سایر کسب و کارها، مثل شرکت بلو اوریجین برای ساخت نسل جدیدی از راکت های فضایی و روزنامه واشنگتن پست کرد.

آمازون همچنین بیش از پیش زیر ذره بین سازمان های نظارتی که قدرت انحصاری آن را زیر سوال برده اند بوده است. همچنین سلطه آن بر صنعت رایانش ابری از سوی سایر شرکت ها مانند مایکروسافت و آلفابت - که گوگل زیرمجموعه آن است - به چالش گرفته شده است.

به نظر می رسد تصمیم بزوس برای کناره گیری از اداره امور روزانه آمازون غافلگیرکننده باشد، اما سرمایه گذاران نگران به نظر نمی رسند.

جاسی که فارغ التحصیل هاروارد است از سال 1997 در آمازون کار کرده و به توسعه خدمات وب این شرکت که مدت ها موتور سودآور آمازون بوده کمک کرده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1981

به "جف بزوس از مدیر عاملی آمازون کناره گیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جف بزوس از مدیر عاملی آمازون کناره گیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید