ال مولاکاه ؛ کلیسای معلق در مصر

به گزارش راوه بلاگ، از آنجایی که این کلیسا به مریم پاکدامان اختصاص داده شده است آن را کلسیای مریم نیز می نامند. این کلیسا یکی از مکانهای معروفی است که می توانید در سفر با تور مصر از آن دیدن کنید.

ال مولاکاه ؛ کلیسای معلق در مصر

چون این کلیسا در بالای زندان سنگر نظامی رومی در قاهره قرار گرفته است ,برای همین نام آن را کلیسای معلق گذاشته اند. سالن کلیسا بر روی راهرو زندان واقع شده است. گردشگران اولیه نیز در سفر به قاهره این کلیسا را کلیسای پلکانی نامیده اند.

کلیسای معلق احتمالا در قرن 7ام به جای کلیسای قرن 3 ام یا 4 ام که جهت سنگر استفاده می شد,ساخته شده است. این کلسیا بارها مود باز سازی قرار گرفته است که مهمترین آن تحت حمایت Patriarch Abraham در قرن 10ام انجام شد.

وروردی کلیسای معلق از یک دروازه دکوره شده زیبا است که در خیابان shara Mari Girgis واقع شده است. بعد از ورودی یک حیاط است که موزائیک کاری شده و از این حیاط تا کلیسا 29 قدم است. در بالای پله ها 3 در از جنس چوبی که با طرحهای هندسی تزیین شده با چهار چوب های هکاکی شده وجود دارد. بخش درونی, فقط بخش راست حرم,بالای سنگر شمالی اصیل به شمار می آید.

با این حال کلیسای معلق به خاطر کرسی مرمری , نمای و دیوار های مینا کاری شده یکی از کلیساهای پر ابهت و بر جسته در قاهره به حساب می آید. سقف چوبی کلیسا, کشتی نوح را یادآوری می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1278

به "ال مولاکاه ؛ کلیسای معلق در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال مولاکاه ؛ کلیسای معلق در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید