اشتباه نکنید! این یک مار آبی کشنده است! ، عکس

به گزارش راوه بلاگ، مارماهی ها و مارهای دریایی اغلب در طبیعت با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. این دو حیوان اغلب در محیط های مشابهی زندگی می نمایند، تا حدودی شبیه به هم هستند و ممکن است ویژگی های مشابهی از خود نشان دهند.

اشتباه نکنید! این یک مار آبی کشنده است! ، عکس

تینا مزدکی: مردم اغلب مار دریایی را با مارماهی اشتباه می گیرند. با این حال، تفاوت های زیادی بین این دو حیوان وجود دارد. آیا مارماهی ها مار هستند؟ حقیقت این است که هر دو گونه در محیط های مشابهی هستند، اما با ویژگی ها و رفتارهای متفاوتی که ممکن است به آسانی قابل مشاهده نباشند، همزیستی دارند.

  • آژیر هشدار روشن شد؛ ایستگاه فضایی در شرایط خطرناکی است!

  • این خفاش بامزه، سفید است!/ عکس

مارماهی

با قضاوت براساس آناتومی مارماهی ها با مارهای دریایی ارتباط ندارند. مارماهی ها در واقع ماهی هستند البته معمولاً طولانی تر و صاف تر از مارها هستند. مارماهی ها به عنوان جانوران دریایی و برخلاف خزندگان در زیر آب با آبشش ها و باله های خود تنفس می نمایند و بنابراین نمی توانند خارج از آب زنده بمانند.

در همین حال، مارهای دریایی در واقع از گونه خزندگان هستند، درست مانند انواع غیر دریایی آن ها، که فقط در محیط های دریایی زندگی می نمایند. و از آنجایی که مارها دارای ریه هستند، بدون توجه به اینکه چقدر هوا را در خود نگه می دارند، باید در نقطه ای دوباره به سطح آب برگردند.

از نظر ظاهر فیزیکی در آب، مارهای دریایی اغلب بیشتر شبیه یک طناب شناور هستند، در حالی که مارماهی ها بیشتر شبیه یک نوار هستند. بدن مار مانند هر مار دیگری استوانه ای شکل است، اما بسته به گونه، سر ممکن است ظاهر صاف تری داشته باشد. علاوه بر این، انتهای دم مار اغلب به شکل دست و پا زدن است که به مار یاری می نماید خود را در آب به حرکت درآورد.

از طرفی مارماهی ها نوع خاصی از ماهی های دراز هستند و هم در محیط های دریایی و هم در محیط های آب شیرین زندگی می نمایند. ظاهر هر یک از این گونه های ماهی فرق دارد، اما معمولاً به معنای عمودی، بسیار صاف تر از مار هستند. علاوه بر این، سر این ماهی ها بلندتر و تیزتر است. این ماهی ها باله هایی نیز دارند که مارهای دریایی هرگز آن را ندارند. باله ها اغلب در امتداد بالا یا پایین بدن ماهی قرار دارند یا درست از پشت سر بیرون زده اند.

اگرچه هر دوی این موجودات دارای فلس هستند، اما در نوع خود منحصر به فرد هستند. هر کدام دارای الگوها و رنگ های مختلف هستند. فلس های یک مار بسیار راحت تر دیده می شوند، زیرا الگوی آن به وضوح با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. با این حال، فلس های مارماهی بسیار کوچک تر است و ظاهر نرم تری به حیوان می دهد.

مارماهی ها هم در محیط های آب شیرین و هم در محیط های دریایی زندگی می نمایند، در حالی که مارهای دریایی عمدتاً در منطقه ها دریایی مانند صخره های مرجانی زندگی می نمایند.

مار دریایی

حیاتی ترین تفاوت بین مارماهی و مارهای دریایی برای انسان این است که مارهای دریایی خطرناک تر هستند. آنها تقریباً همواره سمی هستند و زهر آنها از خفیف تا کشنده متغیر است و بیشتر گونه های شناخته شده در انتهای طیف خطرناک تر هستند. این درحالی است که مارماهیها سمی نیستند.

فرقی نمی نماید هنگام مشاهده هر یک از این حیوانات در کجا باشد، تفاوت اصلی این است که یکی مار و دیگری ماهی است. یکی سمی است و دیگری سمی نیست. در حالی که ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، مارماهی ها و مارهای دریایی اصلاً یکسان نیستند.

منبع: SCUBA

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 مرداد 1402 بروزرسانی: 19 مرداد 1402 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3082

به "اشتباه نکنید! این یک مار آبی کشنده است! ، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "اشتباه نکنید! این یک مار آبی کشنده است! ، عکس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه نکنید! این یک مار آبی کشنده است! ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید