از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است

به گزارش راوه بلاگ، ایرنا/ براساس گزارشات منتشر شده، از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است.

از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است

صادق برزگر اضافه نمود: از ابتدای سال جاری تا 25 شهریور 75 میلیون و 463 هزار و 990 نفر شب اقامت مسافران در این استان ثبت شده است.

وی ادامه داد : با احتساب مدت 180 روزه ثبت این مقدار اقامت مسافران در اماکن و فضاهای اقامتی رسمی مازندران به طور میانگین روزانه بیشتر از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در این استان داشتیم.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی مازندران، البته این حجم از اقامت روزانه مسافر در بعضی روزها بویژه تعطیلات فراتر از این رقم بوده و آمار ارائه شده میانگین اقامت افراد لحاظ شده است.

وی گفت: بعلاوه از ابتدای سال جاری تا 25 شهریور 18 میلیون و 727 هزار و 603 نفر از جاذبه های طبیعی، تاریخی، دست ساز، تفریحی و مذهبی مازندران بازدید کردند.

برزگر ادامه داد: از این تعداد بیش از 13 میلیون نفر از جاذبه های طبیعی این استان شامل جنگل و دریا بازدید کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی مازندران جاذبه های دست ساز را در ردیف بعدی بالاترین بازدیدهای مسافران در استان ذکر کرد و گفت: حدود سه میلیون نفر از این اماکن که شامل مجموعه های تفریحی و مجذوب کننده نظیر نمک آبرود چالوس است، بازدید کردند.

وی ادامه داد: در این مدن حدود یک میلیون توریست از بناها و آثار تاریخی استان بازدید کردند و سهم بازدید از مکانهای مذهبی نیز بیش از 200 هزار نفر است.

منبع: همگردی
انتشار: 29 شهریور 1402 بروزرسانی: 29 شهریور 1402 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3096

به "از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ابتدای سال جاری روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در مازندران ثبت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید