3 منبع بیشترین عامل آلودگی هوای کلانشهرها ، لزوم اجرای قانون هوای پاک بدون هیچ ملاحظه

به گزارش راوه بلاگ، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت، 20 درصد از سرطان های ریه ناشی از آلودگی هوا هستند، گفت: متاسفانه از زمان تصویب و ابلاغ اجرای قانون هوای پاک از سال 1396 تا به امروز اقدام جدی در زمینه کاهش آلاینده های هوا انجام نشده است.

3 منبع بیشترین عامل آلودگی هوای کلانشهرها ، لزوم اجرای قانون هوای پاک بدون هیچ ملاحظه

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سرطان زا بودن ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، گفت: از سال 2016 ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به عنوان آلاینده های سرطان زا شناخته شد و در عین حال موسسه ای هم تحت نظر سازمان جهانی بهداشت بیان نمود که به طور کلی آلودگی هوا به طور قطعی سرطان زا است. در عین حال طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت، 20 درصد از سرطان های ریه ناشی از آلودگی هوا هستند.

شاهسونی همچنین اظهار کرد: مهمترین مشکل ما در زمینه آلودگی هوا ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شهر تهران و سایر کلان شهرها است.

وی درباره اقدامات اساسی در زمینه کاهش آلودگی هوا، تصویح کرد: اقدام اصلی که باید انجام شود، اجرای قانون هوای پاک بدون هیچگونه ملاحظه ای است. زیرا منابع آلودگی هوا فقط از یک منبع نیست و منابع ثابت، متحرک، سوخت های خودروهای دیزلی، موتورسیکلت های فرسوده و خودروهای فرسوده از جمله منابع آلوده کننده هوا در تهران و کلان شهرها محسوب می شوند. البته بیشترین درصد آلایندگی به خودروها و موتورسیکلت های فرسوده و خودروهای دیزلی مربوط است.

وی تاکید کرد: تا به امروز متاسفانه اقدام جدی در زمینه کاهش آلاینده های هوا انجام نشده است. طبق بررسی هایی که انجام داده ایم، از زمان تصویب و ابلاغ اجرای قانون هوای پاک از سال 1396 تا به امروز که در سرانجام سال 1399 به سر می بریم، عملا میزان ذرات معلق در هوا کاهشی نداشته است و به همان مقدار است. بنابراین تا به امروز این قانون هیچگونه تاثیری بر کاهش آلودگی هوا نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1964

به "3 منبع بیشترین عامل آلودگی هوای کلانشهرها ، لزوم اجرای قانون هوای پاک بدون هیچ ملاحظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 منبع بیشترین عامل آلودگی هوای کلانشهرها ، لزوم اجرای قانون هوای پاک بدون هیچ ملاحظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید