کمبود امکانات آزمایشگاهی، مانعی در برابر بازگشایی اقتصاد آمریکا

به گزارش راوه بلاگ، یک نشریه آمریکایی در مطلبی نوشت، در حالی دونالد ترامپ وعده از سرگیری فعالیت اقتصادی مجدد را می دهد که ایالات متحده با کمبود امکانات آزمایشگاهی کافی در برهه شیوع ویروس کرونا روبرو است.

کمبود امکانات آزمایشگاهی، مانعی در برابر بازگشایی اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ، یک نشریه آمریکایی روز شنبه به مشکل این کشور در زمینه بازگشایی بخشهای اقتصادی پرداخت و نوشت، در حالی که رئیس جمهور این کشور وعده از سرگیری فعالیت اقتصادی مجدد را می دهد، ایالات متحده با کمبود امکانات آزمایشگاهی لازم در برهه شیوع ویروس کرونا روبرو است.

وبگاه وایس در مطلبی در این زمینه نوشت، این که آمریکا بتواند به راحتی اقتصاد کشور را در یک ماه مجددا راه اندازی کند نیاز به افزایش سه برابری میزان آزمایش ابتلای به ویروس کرونا دارد. طبق اعلام پروژه ردیابی بیماری کووید-19، در ایالات متحده در حال حاضر تقریبا 150 هزار نفر روزانه برای تشخیص ابتلا به بیماری کویید-19 آزمایش می شوند، اما هنوز این آزمایش ها در قیاس با سایر کشورها بسیار ناچیز است و در هیچ مکانی در آمریکا نزدیک به 500 تا 700 هزار آزمایش روزانه انجام نشده است. اینک محققان دانشگاه هاروارد می گویند اگر ایالات متحده امیدوار است تا اواسط ماه مه (اردیبهشت) مجددا فعالیت اقتصادی خود را از سرگیرد، این میزان آزمایش باید انجام شود.

به نوشته این نشریه، با توجه به آمارهای سازمان جهانی بهداشت، بسیاری از مبتلایان به این بیماری در آمریکا هنوز آزمایش نشده اند. این در حالی است که با وجود این هشدارها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته بارها اول ماه مه را به عنوان تاریخ آغاز فعالیت اقتصادی مجدد برخی از ایالتها اعلام کرده است.

فرماندار ایالت نیویورک در واکنش به انتقادهای رئیس جمهور آمریکا از خود گفت که ترامپ باید از خواب بلند شده و به جای تلویزیون دیدن به سر کار بیاید. آندرو کوومو فرماندار ایالت نیویورک از نحوه واکنش دونالد ترامپ به بحران ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد.

آمریکا در حال حاضر با بیش از 700 هزار مبتلا به ویروس کرونا، بیش از 31 درصد از کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را داراست و فرماندار ایالت کالیفرنیا چندی پیش گفته بود واکنش دیر هنگام واشنگتن، باعث بروز فاجعه شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا شده است. (جزئیات بیشتر)

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز شنبه شب به وقت تهران در توییتی نوشت،کلید بازگشایی و از سرگیری فعالیتهای اقتصادی انجام آزمایش کروناست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 748

به "کمبود امکانات آزمایشگاهی، مانعی در برابر بازگشایی اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود امکانات آزمایشگاهی، مانعی در برابر بازگشایی اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید