کشف 1620 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی صنعت برق گفت: تا به امروز 1620 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز با ظرفیت حدود 250 مگاوات شناسایی شده اند که از این میان بیش از 500 مرکز (30 درصد) به یاری گزارش عاملان شناسایی کشف شده است.

کشف 1620 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی، با اشاره به راه حل های تأثیرگذار در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها، گفت: جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، از مهمترین محور های معین شده برای کاهش مصرف برق و یاری به کاهش مصرف سوخت نیروگاه هاست.

وی با بیان اینکه مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در صورت کشف، ضمن الزام به پرداخت هزینه برق مصرفی، به مراجع قضائی معرفی می شوند، ادامه داد: سیاست وزارت نیرو، حمایت از تشکیل مزارع استخراج رمز ارز ها در کشور و سایر مراکز استخراجی است که به صورت قانونی فعالیت می نمایند. با این حال، با آن دسته از مراکز استخراج که به صورت غیرمجاز از برق با تعرفه ای به غیر از تعرفه مربوطه استفاده می نمایند، به شدت برخورد می گردد.

به گفته این مقام مسئول به همین دلیل در صورت شناسایی مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها، جریان برق آن ها قطع و علاوه بر معرفی افراد خاطی به مراجع قضائی، هزینه برق مصرفی و خسارات وارده به شبکه برق نیز از متخلفان دریافت می گردد.

رجبی مشهدی همچنین در مورد مراکزی که با مجوز قانونی به فعالیت در این زمینه مشغول هستند، گفت: تا به امروز 24 مرکز استخراج رمز ارز با ظرفیت بیش از 310 مگاوات مجوز فعالیت گرفته اند. متأسفانه در این رابطه عده ای به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند. تا به امروز 1620 مرکز غیرمجاز با ظرفیت حدود 250 مگاوات شناسایی شده اند که از این میان بیش از 500 مرکز (30 درصد) به یاری گزارش عاملان شناسایی کشف شده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، تا سقف 10 میلیون تومان مشمول دریافت پاداش خواهند بود. اطلاعات عاملان شناسایی، محرمانه تلقی شده و شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق اقدامات لازم برای صیانت و جلوگیری از افشای آن را انجام می دهند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1878

به "کشف 1620 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 1620 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید