کشف نوعی نو از ویروس کرونا در خفاش ها به وسیله محققان چینی

به گزارش راوه بلاگ، درمیان افزایش کوشش ها برای کشف منشاء ویروس کرونا، محققان چینی اعلام کردند که یک نوع تازه از این ویروس را در خفاش ها کشف نموده اند.

کشف نوعی نو از ویروس کرونا در خفاش ها به وسیله محققان چینی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، ویروس های تازه کشف شده در خفاش ها شامل ویروسی می گردد که از نظر ژنتیکی بسیار به کووید-19 نزدیک است.

محققان چینی می گویند که این کشف آن ها در جنوب غرب چین نشان دهنده انواع مختلف ویروس کرونا در خفاش ها و ظرفیت احتمالی آن ها برای انتقال به انسان است.

محققان چینی از دانشگاه شاندونگ در مقاله خود که در نشریه سل به چاپ رسیده است اعلام کردند: به طور کل ما 24 ژنوم ویروس کرونا را از گونه های مختلف خفاش جمع آوری کردیم. یکی از این ویروس ها بسیار نزدیک به کووید-19 می باشد.

نمونه های آزمایشگاهی از خفاش های کوچک که در جنگل ها زندگی می نمایند جمع آوری شده است.

با توجه به محققان چینی یکی از ویروس های کشف شده از نظر ژنتیکی بسیار مشابه ویروسی است که اکنون بحران کرونا را در دنیا ایجاد نموده است. این نشان می دهد ویروس های مشابه SARC-COV-2 همچنان در میان خفاش ها در حال توسعه است و در بعضی منطقه ها شیوع این ویروس در میان خفاش ها بیشتر خواهد بود.

بحث در خصوص منشاء ویروس کرونا از زمانی شروع شد که وال استریت ژورنال در 23 مه (2 خرداد) مدعی شد، سه محقق از موسسه ویروس شناسی ووهان چین در نوامبر 2019 علائم شبه کووید-19 داشته و پیش از آن که این بیماری حتی در چین اعلام گردد برای درمان به بیمارستان مراجعه نموده بودند.

تنها چند روز پس از انتشار این گزارش بایدن رییس جمهوری آمریکا در بیانیه ای غافلگیرانه خواهان تحقیقات مجدد درباره منشاء ویروس شد.

چین به دفعات مسؤولیت این آزمایشگاه درباره خروج و انتقال تصادفی این ویروس از آزمایشگاه را تکذیب نموده است و تاکید دارد که آمریکا و کشورهای دیگر می خواهند با این اتهامات توجهات به شکست خود در زمینه مهار این ویروس را منحرف نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2542

به "کشف نوعی نو از ویروس کرونا در خفاش ها به وسیله محققان چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نوعی نو از ویروس کرونا در خفاش ها به وسیله محققان چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید