کسری 18 میلیون مترمکعبی آب در پشت سدهای زنجان

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/زنجان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کسری 18 میلیون مترمکعبی آب در پشت سدهای زنجان وجود دارد.

کسری 18 میلیون مترمکعبی آب در پشت سدهای زنجان

اسماعیل افشاری ظهر امروز (3 فروردین ماه) در جلسه ستاد بحران استان زنجان، با اشاره به شرایط سدهای استان، اظهار کرد: در حال حاضر حجم آب موجود در مخازن سدهای در دست بهره برداری استان بیش از 269 میلیون مترمکعب است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حجم آب موجود در پشت مخازن، 279.9 میلیون مترمکعب بود.

وی با اشاره به کسری 18 میلیون متر مکعبی آب در پشت سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: در حال حاضر 88 میلیون مترمکعب حجم خالی پشت سدهای استان است که اگر در رزوهای آینده بارندگی و روان آب های خوبی ایجاد گردد، این سدها آمادگی پذیرش و ذخیره سازی را دارد.

این مسئول با اشاره به دوم فروردین روز جهانی آب، ادامه داد: روز جهانی آب به ما یادآوری می نماید که هر یک از ما وظیفه داریم، بیشتر از مردمان سرزمین هایی که آب های فراوان دارند، به حفظ و صیانت آب حساس باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان اظهار داشت: ما باید به سوی آینده ای توسعه یافته تر و پایدارتر به وسیله تامین آب صنعت و جلوگیری از مصرف بی رویه آن در بخش کشاورزی نگاه کنیم؛ چراکه برای توسعه پایدار، توام با احترام گذاشتن به گذشتگان مان می بایست در فکر احتیاج آبی آیندگان مان باشیم.

در ادامه این جلسه مدیرکل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه، علیرغم اعلام سازمان کشوری، سیلاب های پیش بینی شده در استان زنجان اتفاق نخواهد افتاد، اظهار کرد: از مجموع 9 مدل هواشناسی پیش بینی شده برای روزهای آینده، سیلابی برای استان پیش بینی نمی گردد. در مجموع برای 36 ساعت 50 تا 80 میلی متر بارش پیش بینی می گردد که سبب بروز سیل نخواهد شد.

محمدرضا رحمن نیا ادامه داد: بر اساس آنالیز نقشه های هواشناسی امروز شاهد آسمانی قسمتی ابری و غبارآلود خواهیم بود که در بعداز ظهر با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید و بارش های رگباری پراکنده همراه خواهد شد. تا سرانجام هفته شرایط برای نفوذ توده گرد و غبار به استان و کاهش کیفیت هوا وجود داشته و از فردا با نفوذ سامانه ای به منطقه شاهد وزش بادهای شدید خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه وزش بادهای شدید در روز پنج شنبه نیز ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: از عصر چهارشنبه تا ظهر پنج شنبه بارش های رگباری باران و رعد و برق با احتمال تگرگ در حد خفیف تا متوسط پیش بینی می گردد. همچنین وزش بادهای نسبتا شدید در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2140

به "کسری 18 میلیون مترمکعبی آب در پشت سدهای زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری 18 میلیون مترمکعبی آب در پشت سدهای زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید