چین: شواهدی درباره تولید کرونا در آزمایشگاه وجود ندارد

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در واکنش به اتهام جدید آمریکا مبنی بر اینکه ممکن است کووید 19 به علت کوتاهی تدابیر ایمنی پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون سرایت کرده باشد هشدار داد مقامات سازمان بهداشت جهانی بارها تاکید کرده اند که هیچ شواهدی درباره تولید کووید 19 در آزمایشگاه وجود ندارد.

چین: شواهدی درباره تولید کرونا در آزمایشگاه وجود ندارد

جائو لی جیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنجشنبه در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این خصوص گفت: علاوه بر این، بسیاری از متخصصان پزشکی جهان خروج کووید 19 از آزمایشگاه را بی پایه و اساس خوانده اند.

فاکس نیوز آمریکا روز گذشته ،چهارشنبه، به نقل از یک منبع ادعا کرد که دولت آمریکا به این موضوع تردید دارد که کووید 19 به علت کوتاهی تدابیر ایمنی پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون سرایت کرده است، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هم در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس نیوز گفت: دولت آمریکا در حال پیگیری این موضوع است.

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه نمود: موضع پکن درباره منشاء و راستا انتقال ویروس کرونا روشن است ما همیشه این موضوع را یک مساله علمی دانسته و اعتقاد داریم تحقیقات آن را باید به پژوهشگران و متخصصان واگذار کنیم.

وی اضافه نمود: بیماری همه گیر دشمن مشترک بشر است تنها در صورت مقابله منطقی و شایسته، بر آن غلبه خواهیم کرد چین همچنان با همیاری و همبستگی با کشورهای جهان، برای پیروزی در مبارزه با این بیماری همه گیر تلاش خواهد کرد.

مقامات چین پیش از این نیز تاکید کرده بودند اگرچه ویروس کرونا برای نخستین بار در ووهان شناسایی شده است اما این موضوع دلیلی بر اینکه منشا این ویروس چین بوده است نیست.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 732

به "چین: شواهدی درباره تولید کرونا در آزمایشگاه وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: شواهدی درباره تولید کرونا در آزمایشگاه وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید