چرا زنان کارگر مورد تعرض جنسی قرار می گیرند؟

به گزارش راوه بلاگ، کرونا ویروس، نه تنها سلامتی ساکنان کره خاکی را تحت تاثیر قرار داده بلکه بسیاری از فاکتور های اجتماعی از آثار منفی این ویروس در امان نمانده اند. گسترش شیوع کرونا تنها به معیشت کارگران آسیب نزده بلکه محیط های کار نیز ناامن شده اند.

چرا زنان کارگر مورد تعرض جنسی قرار می گیرند؟

به گزارش ایلنا به نقل سازمان بین المللی کار، همه گیر شدن جهانی ویروس کرونا، جهانی کار را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه ویروس کرونا سلامت عمومی را در کوتاه مدت تهدید می کند، ولی آثار منفی بلندمدتی مثل اختلال اقتصادی و اجتماعی و مسائل در تامین معیشت دارد که رفاه میلیون ها انسان را تهدید می کند. سازمان بین المللی کار و اعضای این نهاد یعنی دولت ها، کارگران و کارفرمایان، در دوران مبارزه با کرونا نقشی حیاتی برای تضمین امنیت شغلی افراد، پایداری شرکت ها و مشاغل خواهند داشت.

بسیاری از کارگران سراسر جهان با مسائل فروانی مثل بیکاری، تبعیض جنسیتی و تعرض جنسی روبرو هستند. اگرچه کارگران نسبت به اقشار دیگر، بیشتر آسیب دیده اند، ولی در میان گروه های کارگری، زنان و کارگران جوان آسیب های جبران ناپذیر بیشتری را تجربه کرده اند.

نهاد سازمان ملل متحد برای نابرابری جنسیتی (زنان سازمان ملل) گزارش داد: 243 میلیون زن در سراسر جهان در سال 2020، در معرض خشونت و تعرض جنسی قرار گرفته اند یا در نزدیکی آن ها خشونت یا تعرض جنسی از سوی مردان علیه زنان اتفاق افتاده است.

بسیاری از زنانی که در محیط های کاری خود مورد تعرض قرار گرفته اند، در خانه حبس می شوند یا در خانه نیز مورد خشونت از سوی اعضای خانواده قرار می گیرند. زنان که مورد خشونت یا تعرض قرار گرفته اند، از حمایت های گروه های اجتماعی بین المللی حامی حقوق زنان محروم هستند.

سازمان جهانی کار می گوید: نهاد های بین المللی باید نسبت به شرایط زنان در محیط های کاری آگاه باشند و پس از بازگشایی مجدد کارگاه ها، در دوران پسا کرونا، کارگاه ها را بیشتر تحت نظر قرار بگیرند. آن ها موظف هستند تا برای ایجاد یک محیط کاری بهتر برای کارگران تلاش کنند.

اگرچه ویروس کرونا عامل تشدید خشونت و تعرض جنسی علیه زنان در محیط کار شده است، ولی فاکتور های دیگر نیز در تعرض جنسی علیه زنان در محیط کاری نقش دارند. مسائل فراوان در تامین معیشت زندگی، یکی از عوامل ناپایدار شدن محیط کار است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1764

به "چرا زنان کارگر مورد تعرض جنسی قرار می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا زنان کارگر مورد تعرض جنسی قرار می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید