پیش بینی شاخص بورس در دوشنبه هفدهم آذر

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : بورس امروز با عبور از سد مقاومتی یک میلیون و پانصد هزار واحد، این سیگنال را به اقتصاد ایارن مخابره کرد که می خواهد جایگاه محکم خود را در میان بازارها بازپس گیرد.

پیش بینی شاخص بورس در دوشنبه هفدهم آذر

به گزارش خبرنگاران به نقل خبرآنلاین، ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز به 22.9 هزار میلیارد تومان رسید تا بسیاری با استناد به حم معاملات تاکید کنند اعتماد به بازار سهام بازگشته است.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات با رشد 32 هزار و 429 واحد روبرو شد . بسیاری از کلرشناسان حجم معاملات را مهمتری از میزان رشد شاخص می دانند و معتقدند حجم معاملات در یک هفته اخیر نوید روزهای سبز بورس را می دهد. از سوی دیگر شاخص کل بورس با معیار هم وزن امروز با افزایش 10 هزار و 202 واحد به رقم 442 هزار و 67 واحد رسید. ارزش روز شرکت های بورسی و قیمت بازار به بیش از 6 میلیون و 29 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 13.3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.9 میلیون فقره معامله و به ارزش 15 هزار و 901 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

برخی معتقدند رکود در سایر بازارها زمینه را برای رشد شاخص مهیا کرده برخی دیگر نیز انتها ریزش را مترادف با بازگشت قدرتمند بازار در ماه های باقیمانده سال می دانند . محدودیت های دو هفته ای نیز بر رونق بازار تاثیری قابل توجه را به جا گذاشت.

خبری زاده، کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه با خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص شرایط کنونی بورس تاکید کرد: فرایند معاملات در هفته اخیر خیلی خوب بود. از نظر حجم و ورودی پول حقیقی اتفاقات مهمی رخ داده است. از سوی دیگر با آرام شدن نوسانات دلار وصدتور دستورالعمل ها در حوزه فولاد خیال سرمایه گذارها نسبت به دورنمای بازار راحت شد. از این رو شاهد بودیم از ده پانزده روز پیش فرایند ورود پول به بازار با افزایش ارزش معاملات شکل گرفت. همین دو نکته نشان می دهد می توان به آینده بازار امیداوار بود.

وی در پاسخ به این سئوال که ایا شاخص به فاز استراحت ورود نمیکند ؟ گفت: اگر این بازار بازارگردان به درستی عمل کند و رد زمان افزایش قابل توجه قیمت و خروج سهم از روال منطقی به موقع دست به فروش بزند چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه بورس تحت تاثیر چهار عامل مهم واقع شده است، گفت: بازار سرمایه به دشت تحت تاثیر بحث های سیاسی است و احتمالا بحث های سیاسی در یکی دو ماه آینده بازار داغی خواند داشت. از سوی دیگر در دوره بررسی بودجه قرار درایم و برآوردها نشان می دهد به دلیل شرایط کنونی، بودجه ای که دولت به مجلس فرستاده و یک بودجه کاملا انبساطی است. در عین حال نرخ دلار در آینده بازار موثر است و اتفاقا نرخ دلرا از دو مورد قبلی تاثیر می گیرد پس می بینیم بورس با سه عامل خارجی فرایند حرکت خود را طی چهار ماه پیش رو تطبیق می دهد و از سوی دیگر گزارش هایی 9 ماهه نیز در تحلیل بازار موثرند که این گزارش ها غالبا مثبت هستند.

این کارشناس پیش بینی کرد در صورت مهیا بودن شرایط شاخص بین 20 تا 30 درصد دیگر رشد پیدا کند و به حدود 1 میلیون 800 هزار واحد برسد که عدد مطلوبی است.وی تاکید کرد من معتقدم فاز اصلاح این بار چندان شدید نیست و برآوردها نشان می دهد فردا فرایند معاملات مطلوب باشد ولی شاید خیلی مثبت نباشد.

خبری زاده ادامه داد: حجم معاملات اگر مثل همین چند روز اخیر باشد میشود گفت تا آخر هفته فرایند بازار مثبت باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1767

به "پیش بینی شاخص بورس در دوشنبه هفدهم آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شاخص بورس در دوشنبه هفدهم آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید