پنتاگون: آمریکا ممکن است ظرف چند ماه آینده آزمایش هسته ای انجام دهد

به گزارش راوه بلاگ، وزارت دفاع آمریکا اعلام نموده در صورتی که دستوری از طرف رئیس جمهور این کشور صادر گردد آمادگی انجام آزمایش های هسته ای را دارد.

پنتاگون: آمریکا ممکن است ظرف چند ماه آینده آزمایش هسته ای انجام دهد

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ، وزارت دفاع آمریکا اعلام نموده در صورتی که دستوری از طرف رئیس جمهور این کشور صادر گردد آمادگی انجام آزمایش های هسته ای را دارد.

درو والتر که در حال حاضر وظایف معاون وزیر دفاع آمریکا در امور هسته ای را بر عهده دارد گفته که آزمایش هسته ای آمریکا ممکن است ظرف چندین ماه انجام گردد.

او گفت: در صورتی که رئیس جمهور آمریکا بنا به دلایل فنی یا ژئوپولتیک آزمایش هسته ای آمریکا ممکن است خیلی زود، شاید ظرف چند ماه انجام گردد.

مقام های دولت ترامپ در حالی ابعاد مختلف انجام نخستین آزمایش هسته ای از سال 1992 تا به امروز را آنالیز نموده اند که این اقدام می تواند یک بازنگری جدی در راهبرد واشنگتن طی دهه های اخیر در مورد توقف چنین آزمایش هایی به شمار رود.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد دولت ترامپ و دو مقام سابق آمریکایی در این باره به روزنامه واشنگتن پست گفتند که مذاکرات درباره انجام آزمایش هسته ای در نشست نهادهای امنیت ملی آمریکا طی آدینه گذشته اجرا شده است.

این مذاکرات در واکنش به اتهامات مطرح شده درباره انجام آزمایش های هسته ای روسیه و چین بوده است، هرچند مقام های آمریکایی هیچ سند و مدرکی را برای اثبات این ادعای خود ارائه ننموده اند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفت: آمریکا میخواهد به روسیه و چین دو دشمن مهم خود نشان دهد که می تواند یک آزمایش سریع را انجام دهد و این آزمایش می تواند یک اهرم فشار برای دستیابی به یک توافق هسته ای 3 جانبه باشد.

این گزارش اضافه کرد: نشست هفته گذشته منجر به تصمیم گیری نهایی درباره انجام آزمایش هسته ای نشده ولی ظاهرا مذاکرات درباره این مسئله همچنان ادامه دارد. شنیده ها حاکی است که مقام های شرکت کننده در این نشست اختلاف نظر جدی درباره آزمایش هسته ای داشته اند.

آمریکا از سال 1992 میلادی تا به امروز هیچ گونه آزمایش هسته ای انجام نداده است. کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا هنوز درباره این خبر موضع گیری ننموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 917

به "پنتاگون: آمریکا ممکن است ظرف چند ماه آینده آزمایش هسته ای انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: آمریکا ممکن است ظرف چند ماه آینده آزمایش هسته ای انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید