پروژه تالار شهر تبریز یکی از پروژه های فاخر کشور می گردد

به گزارش راوه بلاگ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در بازدید از پروژه تالار مرکزی تبریز گفت: این پروژه به لحاظ طراحی، معماری و پوشش بخش های مختلف فرهنگی، یکی از پروژه های فاخر کشور خواهد بود.

پروژه تالار شهر تبریز یکی از پروژه های فاخر کشور می گردد

به گزارش راوه بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، محمد محمدپور، گفت: این پروژه از جمله عظیم ترین پروژه های متمرکز کشور است، این پروژه پس از چند سال وقفه از اواخر سال 97 با استقرار پیمانکار در حال انجام بوده و 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه نمود: متاسفانه به علت عدم تخصیص اعتبار کافی طی سال 98 که از 10 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار مصوب، تنها یک میلیارد و 200 میلیون تومان تخصیص یافت، فرایند پیشرفت آن کند است.

محمدپور ادامه داد: درصدد هستیم تا با روش های شتاب دهی فرایند این پروژه را تسریع ببخشیم، زیرا در حال حاضر سرانه فضای فیزیکی فرهنگی مفید استان 4 سانتی مترمربع است که با سرانه استاندارد فیزیکی جهان که 70 سانتی مترمربع است فاصله بسیاری دارد و با اجرای این پروژه میزان سرانه استان را می توانیم به مقدار قابل توجهی افزایش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: در حال کوشش برای دریافت اعتبار مصوب کامل در امسال هستیم، از بکارگیری ساز و کارهای دولتی از جمله ماده 27 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی و همچنین مدنی برای پیشبرد و تسریع فرایند این پروژه اطلاع داد.

وی اضافه نمود: این پروژه به لحاظ طراحی، معماری و پوشش بخش های مختلف فرهنگی، یکی از پروژه های فاخر کشور خواهد بود که با تمام قدرت آن را پیش برده و اجازه هیچگونه توقف را طی عملیات نخواهیم داد، زیرا به دستور مستقیم رئیس مدیریت برنامه و بودجه کشور این پروژه تداوم خواهد داشت و تخصیص اعتبار آن در سال 99 در اولویت قرار خواهد گرفت.

محمدپور اضافه نمود: وسعت این طرح فرهنگی - هنری 18 هزار مترمربع است، تامین پارکینگ مورد احتیاج به ظرفیت 2 هزار دستگاه خودرو برای تالار مرکزی تبریز بسیار لازم است، بنابراین در حال تعامل و رایزنی مستمر با شهرداری تبریز هستیم تا اراضی لازم برای احداث پارکینگ مورد احتیاج نیز اختصاص یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 845

به "پروژه تالار شهر تبریز یکی از پروژه های فاخر کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه تالار شهر تبریز یکی از پروژه های فاخر کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید