ویروس کرونا می تواند در سطوح نزدیک بیماران زنده بماند

به گزارش راوه بلاگ، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ویروس کرونا در کنار تخت های بیماران کووید 19 و در کف اتاق های بیمارستان قابل تشخیص و زنده است.

ویروس کرونا می تواند در سطوح نزدیک بیماران زنده بماند

به گزارش خبرنگاران، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ویروس کرونا در کنار تخت های بیماران کووید 19 و در کف اتاق های بیمارستان قابل تشخیص است، اما انتقال سطح بسیار نادر است.

این آنالیز نشان می دهد، ویروس کرونا ممکن است در تخت ها، کف و سایر سطوح نزدیک بیماران کووید 19 زنده بماند، اما بعید است به فرد دیگری منتقل و طریق آن سطوح آلودگی و ابتلا ایجاد گردد.

این مطالعه تحقیقات گذشته را تأیید می نماید که ویروس کرونا معمولاً به وسیله هوا پخش می گردد، نه به وسیله لمس کردن سطوح؛ ضمن اینکه هیچ کارمند مراقبت های بهداشتی که در این مطالعه از بیماران مراقبت می نمایند، بیمار نشده است.

نتیجه این پژوهش همچنین ارتباط جدیدی بین ویروس کرونا و نوعی میکروب را نشان داد که ممکن است با بیماری های قلبی عروقی در مبتلایان شدید به کووید 19 مرتبط باشد.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو سطوح اتاق های بیماران مبتلا را قبل، حین و بعد از ترخیص آنها آنالیز و SARS-CoV-2 - ویروسی که باعث کووید 19 می گردد - را در حدود 13 درصد نمونه ها پیدا کردند.

در ابتدای همه گیری، کارشناسان بهداشت عمومی به آمریکایی ها هشدار دادند که نسبت به انتقال سطح احتیاط نمایند، اکنون، متخصصان دریافته اند که انتقال از سطح یک پدیده نادر برای ویروس کرونا است. در عوض ویروس معمولاً به وسیله هوا پخش می گردد یا به وسیله ذرات بزرگتر که هنگام عطسه یا سرفه فرد آلوده آزاد می گردد یا به وسیله ذرات کوچکتر که می وانند مسافت بیشتری را طی نمایند.

مطالعه جدید به شواهدی مبنی بر نادر بودن انتقال سطح و افزودن بینشی جدید از نحوه تقسیم فضای ویروس کرونا با باکتری ها افزوده است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2425

به "ویروس کرونا می تواند در سطوح نزدیک بیماران زنده بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا می تواند در سطوح نزدیک بیماران زنده بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید