شرایط فراوری کیت های بومی تشخیص کرونا و ساخت واکسن کرونا در ایران

به گزارش راوه بلاگ، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به شروع تحقیق برای ساخت واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایران، از فراوری انبوه کیت های بومی تشخیص کرونا در آینده بسیار نزدیک اطلاع داد.

شرایط فراوری کیت های بومی تشخیص کرونا و ساخت واکسن کرونا در ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره عملکرد و حمایت های معاونت علمی با توجه به پیک همه گیری ویروس کرونا گفت: معاونت علمی همپا با سایر ارکان کشور برای مقابله مؤثر با ویروس کرونا به وسیله حمایت از توسعه فناوری های مرتبط برنامه های خوبی را تدارک دیده است.

وی اضافه کرد: یکی از بخش های مهم حمایت، فراوری انواع کیت های تشخیصی بیماری کرونا است که خوشبختانه ستاد توسعه فناوری معاونت علمی سعی نموده در روزهای اخیر چند شرکت فناور و دانشجویانی را که در این حوزه فعال هستند، شناسایی کند.

  • فراوری انبوه؛ به زودی

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: طبیعتاً چون این کیت ها احتیاج به تاییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت دارند همکاری و تعامل بسیار نزدیکی بین معاونت علمی و وزارت بهداشت انجام شده که کیت هایی که بعضی از دوستان طرح های اولیه پیشنهادی خود را داده اند سریعا در ستاد زیست فناوری مورد آنالیز قرار گیرد و مراحل فراوری انبوه کیت ها به زودی آغاز گردد.

  • فراوری روزانه 20 هزار ماسک نانو

قادری فر درباره فراوری انواع ماسک های نانویی گفت: ماسک نانویی یا فیلتردار یکی از حوزه های پرمصرف این روزهای کشور در شرایط خاص است. خوشبختانه یک شرکت دانش بنیان بسیار خوب که در سال های گذشته در حوزه فراوری ماسک نانویی N95 و N99 با حمایت و یاری معاونت علمی فعالیت داشته توانسته ظرفیت فراوری را به حداقل سه برابر افزایش دهد که تقریبا روزی 20 هزار ماسک نانویی در این شرکت فراوری می گردد که بتوانند سریعا افزایش مقیاس دهند که بتوانیم بخشی از احتیاجهای کشور را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: معاونت علمی سعی نموده همه نوآوری ها و فناوری هایی که توسط محقیقن، دانشمندان ایرانی و شرکت های استارتاپی پیشنهاد می گردد را مورد آنالیز و ارزیابی قرار دهد تا بتوانیم در حوزه توسعه فناوری های مرتبط با ویروس کرونا به صورت جدی وارد شویم.

  • ساخت واکسن های MRNA علیه ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اضافه کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال ساخت واکسن های MRNA را علیه ویروس کرونا است که محققان در حال تحقیق و پژوهش هستند.

قادری فر بیان داشت: وزارت بهداشت در کنار کوشش های همه جانبه ای که توسط کادر پزشکی، پرستاری و خانواده جامعه وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع و درمان بیماران مبتلا انجام می دهند همکاری خوبی با معاونت علمی به عنوان توسعه دهنده فناوری های مرتبط با شرکت های دانش بنیان انجام داده است.

وی اضافه کرد: سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن بحث ارزیابی های فنی را انجام دهیم و اگر کسی مدعی ساخت کیت، دارو، واکسن یا حتی سایر اقلام مورد احتیاج برای مقابله با بیماری کرونا هست را مورد حمایت جدی قرار دهیم تا ان شاءالله همپا با سایر ارگان های کشور با رویکرد و روحیه بالایی که مردم عزیزمان و اصحاب علم دارند، این بحران را با سربلندی طی کنیم.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تمام شرکت هایی که در حال فراوری ماسک، انواع شوینده ها، مواد ضدعفونی کننده و لباس های مرتبط با اتاق های قرنطینه هستند با تمام توان و ظرفیت به صورت سه شیفته و شبانه روزی در حال فعالیت هستند و معاونت علمی سعی می نماید تمام حمایت های خود را برای توسعه فناوری های این حوزه به کار بگیرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 455

به "شرایط فراوری کیت های بومی تشخیص کرونا و ساخت واکسن کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط فراوری کیت های بومی تشخیص کرونا و ساخت واکسن کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید