ورود واکسن کرونا به کشور در 3 مرحله، انجام اولین پرواز توسط ماهان در هفته آینده

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مقرر بود پنچشنبه همین هفته اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که محقق نشد و احتمالا هفته آینده، هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد.

ورود واکسن کرونا به کشور در 3 مرحله، انجام اولین پرواز توسط ماهان در هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدحسن ذیبخش در گفتگویی در تشریح آخرین شرایط ورود واکسن روسی کرونا به کشور گفت: طبق هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و جلساتی که در این باره با وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می شود، مقرر بود در قالب 3 پارت واکسن اسپوتنیک از روسیه به کشور منتقل شود.

وی گفت: انتقال این واکس به کشور از طریق پرواز های سه شرکت هواپیمایی ماهان، ایران ایر و یک شرکت هواپیمایی دیگر انجام می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: مقرر بود پنچشنبه همین هفته 16 بهمن اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که محقق نشد و احتمالا هفته آینده شرکت هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد، ولی هنوز زمان دقیق انجام این پرواز تعیین نیست.

ذیبخش در پاسخ به این سوال که هماهنگی برای انتقال واکسن چگونه خواهد بود؟ گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در این باره هماهنگ هستند.

وی درباره تأمین تجهیزات برای بارگیری و حمل واکسن در هواپیما گفت: از نظر تجهیزات برای انتقال این واکسن ها با هواپیما هیچ مسئله ای نداریم.

به گزارش فارس پیش از این مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توافق با روسیه برای خرید و واردات واکسن روسی اسپوتنیک برای مقابله با کرونا گفته بودند.

طبق اعلام نیویورک تایمز، واکسن اسپوتنیک وی که توسط شرکت گامالیای روسیه تولید شده برای استفاده در روسیه و سایر نقاط جهان تایید شده و دو ماه است تزریق آن آغاز شده است.

واکسن اسپوتنیک وی کشور روسیه برای مقابله با ویروس کرونا با استقبال 19 کشور جهان روبرو شده است و 15 کشور واکسن را خریده اند؛ آلمان نیز برای حمایت از این واکسن اعلام آمادگی کرده است.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1978

به "ورود واکسن کرونا به کشور در 3 مرحله، انجام اولین پرواز توسط ماهان در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود واکسن کرونا به کشور در 3 مرحله، انجام اولین پرواز توسط ماهان در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید