واکنش یک تهیه کننده به اظهارات وزیر ارشاد ، برای خروج از رکود شما پیشقدم شوید

به گزارش راوه بلاگ، مهدی کوهیان تهیه کننده سینما با اشاره به درخواست اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان برای بازگشت به میدان فعالیت، تأکید کرد برای عبور از رکود فعلی این دولت است که باید پیشقدم گردد.

واکنش یک تهیه کننده به اظهارات وزیر ارشاد ، برای خروج از رکود شما پیشقدم شوید

به گزارش خبرنگاران، مهدی کوهیان تهیه نمایند سینما و تلویزیون درباره شرایط این روزهای سینما و رکود حاکم بر فضای فراوری و اکران گفت: چندی پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان دعوت کردند تا به فعالیت های خود مانند گذشته ادامه دهند، اما من به آقای وزیر می گویم که در حال حاضر 2 فیلم سینمایی دارم که در شورای پروانه نمایش وزارت ارشاد یکی به مدت 7 سال و دیگری به مدت 4 ماه به جای مانده و پروانه آن صادر نمی گردد تا بتوانم آن ها را اکران کنم.

وی تاکید نمود: البته فیلم دیگری نیز دارم که به علت چنین شرایطی تمایلی ندارم که برای آن درخواست پروانه نمایش بدهم تا نکند به سرنوشت دیگر فیلم هایم دچار گردد.

این تهیه نماینده سینما ادامه داد: در واقع باید گفت نیازی نیست از ما دعوت به ادامه فعالیت گردد، چرا که اگر فضای کسب و کار را تسهیل گردد می توانیم به فعالیت عادی خود ادامه دهیم. اگر مدیران فرهنگی تا قبل از این وظیفه خود را انجام می دادند، امروز این میزان فضا بسته و راکد نبود تا کسی دست و دلش به کار نرود.

کوهیان گفت: فکر می کنم برای خروج از رکود فعلی هم این دولت است که باید پیشقدم گردد و ابتدا کارهایی را انجام دهد. شرط این خروج این است که همه بتوانند کار و شغل خود را بدون محدودیت، سانسور و بدون الزام به پاسخگویی به نهادهایی که مدام در جهت مانع زایی حرکت می نمایند نه مانع زدایی، ادامه دهند.

وی با اشاره به پروژه هایی که برای آن ها درخواست پروانه نمایش داده است شرح داد: فیلم سینمایی پاریس تهران به کارگردانی کاوه اویسی یکی از فیلم هایی است که برای آن نزدیک به 7 سال است درخواست پروانه نمایش داده ام. فیلم دیگر هم یک مستند با نام کوچه بیوک با موضوع نوحه خوانان هیأت های یزدی و مسائل آن هاست که 4 ماه پیش برای آن درخواست پروانه نمایش داده ام و پروانه آن هم هنوز صادر نشده است.

کوهیان گفت: فیلم دیگر من در انتهای روز است که کارگردانی آن را بابک بهرام بیگی برعهده دارد و فراوری آن به انتها رسیده است اما در حال حاضر تمایلی برای دریافت پروانه نمایش برای آن ندارم چرا که اصلاً معین نیست شرایط اکران چه زمانی مناسب می گردد.

هیچ کارگردان فیلم توقیفی ممنوع الکار نیست

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2985

به "واکنش یک تهیه کننده به اظهارات وزیر ارشاد ، برای خروج از رکود شما پیشقدم شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش یک تهیه کننده به اظهارات وزیر ارشاد ، برای خروج از رکود شما پیشقدم شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید