واکسیناسیون کامل؛ سدی مقاوم در مقابل کرونا

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/زنجان مدیر شبکه بهداشت و درمان طارم گفت: جمعیت غالب ویروس اُمیکرون، جوانان، نوجوانان و بچه ها هستند.

واکسیناسیون کامل؛ سدی مقاوم در مقابل کرونا

ارشد بهرامی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط کرونایی طارم، اظهار کرد: در حال حاضر این شهرستان در شرایط زرد کرونایی قرار داشته و فرایند تعداد بیماران سرپایی کرونا در طارم نیز افزایشی است .

وی اضافه کرد: در حال حاضر سویه غالب ویروس کرونا در کل کشور اُمیکرون بوده و در طارم نیز ویروس اُمیکرون وجود دارد و این نوع از ویروس، بیشتر نوجوانان، جوانان و بچه ها را درگیر می نماید و جمعیت غالب اُمیکرون این سه گروه سنی هستند.

این مسئول با بیان اینکه اُمیکرون سویه جدیدی از ویروس کرونا است که 60 درصد سرایت پذیری بیشتری داشته و ممکن است افراد بیشتری را درگیر کند، توضیح داد: مردم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و سویه اُمیکرون آن باید مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی را افزایش داده و حتماً دُز سوم واکسن کرونا را تزریق نمایند.

بهرامی ادامه داد: در حال حاضر تعداد مبتلایان سرپایی در این شهرستان افزایش یافته و ازدیاد تعداد بیماران ممکن است طی دو هفته آینده باعث افزایش تعداد بیماران بستری شده و برای افراد مسائل جدی تری را به وجود آورده و یا باعث فوت افراد گردد، به همین علت تاکید داریم تا افراد برای حفط سلامتی خود دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نموده و حتماً نسبت به تزریق دُز سوم واکسن خود اقدام نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان طارم با بیان اینکه طبق آمارهای اعلامی مشاهده می گردد کسانی که در اثر مبتلا به ویروس کرونا بستری شده اند، اکثراً کسانی بودند که واکسن نزده و یا همه دُزهای واکسن را کامل تزریق ننموده بودند، مطرح نمود: مشاهده می گردد افرادی که واکسن خود را کامل تزریق نموده اند بعد از ابتلا به کرونا مشکل جدی نداشته و بیماری در آن ها با شدت کم تری وجود داشته است.

وی با اشاره به مشکل بچه ها روستای دهنه شهرستان طارم گفت: شرایط روستای دهته کنترل شده است، بیماران قبلی بهبود یافته و بستری ها نیز مرخص شده اند و عامل بیماری وجود روتاویروس ها بوده که ممکن است همواره وجود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2821

به "واکسیناسیون کامل؛ سدی مقاوم در مقابل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون کامل؛ سدی مقاوم در مقابل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید