هلال احمر واردات واکسن را از سر می گیرد؟

به گزارش راوه بلاگ، دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر، در پاسخ به این سوال که تا به حال 11 میلیون دز از ذخایر واکسن کشور تزریق شده است و آیا هلال احمر تصمیمی مبنی بر واردات واکسن دارد، گفت: برنامه واردات واکسن از سوی هلال احمر هنوز منتفی است،

هلال احمر واردات واکسن را از سر می گیرد؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از میزان، محمد حسن قوسیان مقدم دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال احمر در مورد فعالیت پایگاه های واکسیناسیون هلال احمر گفت: در حال حاضر با جمع بندی اجرا شده 21 پایگاه هلال احمر در حال ارائه خدمات واکسیناسیون به شهروندان هستند.

وی در پاسخ به این سوال که تا به حال 11 میلیون دز از ذخایر واکسن کشور تزریق شده است و آیا هلال احمر تصمیمی مبنی بر واردات واکسن نخواهد داشت گفت: برنامه واردات واکسن از سوی هلال احمر هنوز منتفی است، اما آنچنان که گفته شده است در حدود 100 میلیون ذخیره در کشور وجود دارد و عمده این ذخایر واکسن های داخلی است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر فراخوان برای تزریق دز سوم واکسن انجام می گیرد و با توجه به اینکه درصد بالایی از جامعه از واکسن های وارداتی استفاده کرده بودند نیاز به ورود واکسن وجود دارد یا خیر، گفت: آن هایی که از واکسن های وارداتی استفاده کرده اند در دز سوم می توانند از سایر واکسن های داخلی به عنوان جایگزین استفاده کنند.

قوسیان مقدم گفت: به طور کلی در زمانی ما وارد شده ایم که با بحران روبرو و تحریم نیز بوده ایم و حتی برخی از شهروندان برای دریافت واکسن به کشور های همسایه می رفتند، اما امروز با توجه به تامین بخش اعظمی از این نیاز تا زمان ضرورت چنین تصمیم وجود ندارد.

وی ادامه داد: تا زمانی که این درخواست از سوی سازمان غذا و دارو مبنی بر ورود هلال احمر برای واردات واکسن و تامین به جای مانده نیاز کشور به واکسن انجام نگیرد هلال احمر چنین برنامه ای ندارد. چنانچه این ماموریت به ما محول شود ظرف مدت کوتاهی همچون گذشته می توانیم این نیاز را مرتفع کنیم.

وی گفت: در حال حاضر با توجه به واکسینه شدن اکثریت جامعه و کاهش شیب بیماری و استقبال خوب از واکسن های داخلی و با توجه به ذخایر موجود هلال احمر به انجام سایر ماموریت های خود از جمله خدمات واکسیناسیون و بحث قرنطینه و پایش می پردازد.

وی در خاتمه به هزینه سنگین واردات واکسن و طلب وصول نشده هلال احمر اشاره کرد و گفت: با توجه به واردات موفقیت آمیز و اثر بخشی این امر در تامین ایمنی جامعه همچنان طلب بیش از 820 میلیاردی هلال احمر حتی بعد از تغییرات مدیریتی و پیگیری های ایشان وصول نشده و نتیجه ای نیز حاصل نشده است.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2735

به "هلال احمر واردات واکسن را از سر می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلال احمر واردات واکسن را از سر می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید