نرخ تورم اسفندماه اعلام شد؛ فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران: مرکز آمار کشور گفت که بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در اسفند 98 به 2.7 درصد رسید که نسبت به ماه قبل 0.1 واحد درصد رشد داشت.

نرخ تورم اسفندماه اعلام شد؛ فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، براساس گزارش این مرکز، نرخ تورم کل کشور در اسفند ماه 1398 برابر 34.8 درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه 33.9 درصد برای دهک اول تا 36.6 درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم 12ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 39.8 درصد برای دهک اول تا 44.5 درصد برای دهک دهم است.

براساس این گزارش نرخ تورم دهک ها در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات بین 28.6 درصد برای دهک اول تا 34.6 درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک ها

مرکز آمار بیان کرد فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل یک واحد درصد و در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 0.9 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

مرکز آمار ایران بسته به میزان درآمد و هزینه ماهانه خانوارها، آنها را در 10 طبقه مالی تقسیم می نماید؛ هرچه فرد به دهک بالاتری تعلق داشته باشد، ثروتمندتر است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 603

به "نرخ تورم اسفندماه اعلام شد؛ فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم اسفندماه اعلام شد؛ فاصله تورمی دهک ها بیشتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید