موضع معاونت زنان ریاست جمهوری درباره سهمیه بندی ثبت طلاق

به گزارش راوه بلاگ، دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، اعمال محدودیت ثبت طلاق در دفاتر طلاق سراسر کشور را به جا و مدبرانه دانست.

موضع معاونت زنان ریاست جمهوری درباره سهمیه بندی ثبت طلاق

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، شهناز سجادی در این باره گفت: این اقدام می تواند در جهت نفی رانت و انحصار بعضی دفاتر و کسادی دیگر دفاتر باشد.

وی گفت: بعضی از دفاتر ثبت طلاق به لحاظ داشتن ارتباط، با راهنمایی زوجین دارای حکم طلاق به دفاتر مذکور به مشتریان بیشتری خدمات ثبت احکام طلاق ارائه می نمایند یا در اطراف محاکم خانواده مبادرت به گشایش دفاتر می نمایند و زوجین زمانی که از دادگاه خارج می شوند برای سهولت کار خود به این گونه دفاتر مراجعه و خدمات دریافت می نمایند؛ با این انحصار، در نتیجه بیشتر دفاتر ثبت طلاق دچار کسادی کار می شوند و تعداد انگشت شماری در این حرفه رشد می نمایند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: به این ترتیب رقابتی در ارائه خدمات قانونی در اسرع وقت و صادقانه به مراجعین نمی تواند به وجود آید. از طرفی عرصه کسب و کار با این روش به مرور تبدیل به مافیا می گردد که خود نیز انواع فساد را به دنبال دارد. این روش غیر اخلاق حرفه ای و تبعیض آمیز را در بعضی دیگر از حرفه ها نیز شاهد هستیم به طوری که انحصار و رانت، تعداد بیشتری از شاغلین آن حرفه را که دارای رانت و ارتباط نیستند زمین گیر نموده است بنابراین این اقدام مدبرانه قوه قضاییه و کانون سردفتران طلاق و ازدواج نه تنها بیانگر توجه به امر اشتغال و توزیع عادلانه خدمات و دستمزد است بلکه نوعی حمایت از متصدیان با صداقت حرفه های خاص است.

دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در یک تا دو دهه اخیر بعضی حرفه های خاص دچار رانت زدگی و ارتباط گیری با بخش های مختلف رسمی و غیررسمی شده اند که این امر موجب کساد حرفه ای بقیه شاغلان آن حرفه شده است، لذا عدالت اجتماعی و عدالت قضایی حکم می نماید که مقامات قضایی ورود و نظارت خود را به این قبیل حرف از جمله دفاتر طلاق و نیز دفاتر اسناد رسمی و دفاتر وکلای دادگستری بیشتر نمایند تا ضمن اعتلای عدالت حرفه ای از رشد مافیاهای حرفه ای و به تبع آن فساد مالی بیشتر در کشور جلوگیری به عمل آید.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 322

به "موضع معاونت زنان ریاست جمهوری درباره سهمیه بندی ثبت طلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع معاونت زنان ریاست جمهوری درباره سهمیه بندی ثبت طلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید