منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در پی مرگ یک دختر نوجوان

به گزارش راوه بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- در پی مرگ یک دختر نوجوان دولت ایتالیا استفاده از واکسن آسترازنکا را برای افراد زیر 60 سال ممنوع اعلام نمود.

منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در پی مرگ یک دختر نوجوان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی مرگ یک دختر 18 ساله بر اثر بروز لختگی خون ناشی از تزریق واکسن آسترازنکا، دولت ایتالیا خاطرنشان کرد از این به بعد استفاده از واکسن کووید-19 شرکت داروسازی آسترازنکا برای افراد 60 ساله و بالاتر محدود می گردد.

کامیلا کانپا، 25 مه (17 روز پیش) واکسن آسترازنکا تزریق نموده بود که روز پنجشنبه بر اثر لختگی خون درگذشت. این اتفاق جنجال شدید سیاسی و رسانه ای در ایتالیا به راه انداخت. به رغم تردید ها در خصوص عوارض جانبی واکسن این شرکت داروسازی انگلیسی-سوئدی برای افراد جوان تر، تا به امروز این واکسن برای همه گروه های سنی در این کشور تجویز می شد.

این دختر نوجوان که دچار سطح پایین پلاکت های خونی شده بود، در پی خونریزی مغزی در بیمارستانی در شهر جنوآ درگذشت.

فرانچسکو فیلیولو، رئیس کمیسیون مقابله با کووید-19 در کنفرانسی مطبوعاتی به خبرنگاران گفت از این به بعد واکسن آسترازنکا تنها برای افراد 60 ساله و بالاتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

حدود دو ماه پیش (اوایل ماه آوریل) مقامات بهداشت و درمان ایتالیا توصیه نموده بودند که واکسن آسترازنکا تنها برای افراد 60 ساله و بالاتر مورد استفاده قرار گیرد.

به رغم این توصیه، بعضی منطقه ها ایتالیا خاطرنشان کردند افراد 18 ساله و بالاتر می توانند از این واکسن تزریق نمایند.

ایتالیا که نخستین کشور غربی است که تحت تاثیر همه گیری نهاده شد، از شروع همه گیری تا به امروز حدود 127 هزار مورد مرگ ناشی از کرونا ثبت نموده است و پس از انگلیس، دومین کشور اروپایی با سنگین ترین آمار قربانیان کرونا محسوب می گردد.

حدود 46 درصد ایتالیایی ها، دست کم یک دوز واکسن کووید-19 را دریافت نموده اند و 23 درصد از این افراد، به طور کامل در برابر این بیماری واکسینه شده اند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2465

به "منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در پی مرگ یک دختر نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در پی مرگ یک دختر نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید