مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون والیبال؛ استفاده از مربی طراز اول خارجی برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر المپیک

به گزارش راوه بلاگ، در نشست هیئت رئیسه فدراسیون والیبال اعلام شد که اگر هدف تیم ایران قرار دریافت در بین چهار تیم برتر المپیک است، باید از مربی طراز اول جهان استفاده شود.

مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون والیبال؛ استفاده از مربی طراز اول خارجی برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دومین نشست رسمی هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در سال 99 از ساعت 14 امروز (چهارشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون برگزار شد.

در این نشست که به مدت سه ساعت طول کشید، مهرداد هاشمی، فریبا محمدیان، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، وحید مرادی، میلاد تقوی، بهنام محمودی، مهناز شاددل، شهرام بزرگی، مهدی اسلامی، مصطفی کارخانه، هوشنگ عشایری و محمدجواد یزدان پناه اعضای هیئت رئیسه و کارشناسان دعوت شده حضور داشتند.

نشست هیئت رئیسه فدراسیون والیبال سه مصوبه مهم داشت که قرار دریافت تیم ملی ایران در بین چهار تیم برتر المپیک توکیو به عنوان آرمان این رشته ورزشی در سال 1400 یکی از آنها بود.

انتخاب ناصر میرفخرایی به عنوان سخنگوی هیئت رئیسه و تشکیل دو کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی و بازیکنان برتر والیبال ایران برای دعوت به اردوی تیم ملی، از دیگر مصوبات مهم نشست امروز هیئت رئیسه فدراسیون والیبال بود.

همچنین با توجه به گزارش کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات مبنی بر اعلام آمادگی برخی باشگاه ها برای تیم داری در والیبال مردان، هیئت رئیسه مصوب کرد که لیگ دسته دو مردان سال 99 با حضور هشت تا 10 تیم برگزار شود.

محورهای مهم نظرات اعضای هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در این نشست به شرح زیر است:

- تیم ملی والیبال ایران می تواند یکی از تیم های بزرگ و پیروز المپیک باشد و برای قرار دریافت روی سکو نیز چیزی کم ندارد و فدراسیون نهایت همکاری را برای پیروزیت در المپیک انجام داده و این فرایند نیز ادامه خواهد داشت.

- هدف حضور در چهار تیم برتر، هدف مناسبی برای ایران در المپیک است، اما انتخاب سرمربی برای رسیدن به هدف تیم ایران در المپیک نیز اهمیت زیادی دارد.

- اگر فاکتورهای اصلی (سرمربی، بازیکنان و فدراسیون) و فاکتورهای فرعی بدون اشتباه عمل کنند، تیم ایران در المپیک پیروز خواهد بود اما نگرانی هایی برای عملکرد فاکتورهای فرعی وجود دارد.

- تیم ایران شانس سکو در المپیک دارد، اما المپیک دیگر جای آزمون و خطا نیست و باید فردی که دارای لیاقت و شایستگی لازم باشد، برای هدایت تیم ایران انتخاب شود.

- اگر هدف تیم ایران قرار دریافت در بین چهار تیم برتر المپیک است، حتما باید از مربی طراز اول جهان استفاده و ابراز لازم را نیز برای او مهیا کرد.

- برای انتخاب سرمربی تیم ملی از بین گزینه های خارجی و داخلی نیازمند تشکیل کمیته فنی و اتاق فکر است تا به صورت تخصصی این موضوع بررسی شود.

- با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها، تصمیم گیری درباره انتخاب سرمربی خارجی بستگی به عوامل مختلفی دارد که باید درباره آن ها شفاف سازی شود.

- رفتن روی سکو در المپیک برای خانواده والیبال هدف والایی است، اما برای مشخص هدف تیم ملی والیبال ایران، باید به این موضوع دقت کنیم که آیا تیم ایران از نظر فنی و گروه بندی در المپیک، توانایی رفتن روی سکو در توکیو را دارد؟

- انتخاب سخنگو برای هیئت رئیسه فدراسیون، در جهت این که وحدت رویه برای مصوبات و موارد مطرح شده وجود داشته باشد.

- نشست هیئت رئیسه برای سیاستگذاری است و کمیته فنی باید برای اجرایی کردن سیاست ها تشکیل شود.

- سرمربی تیم ملی باید هنر رهبری داشته باشد و اینگونه مربی ها در المپیک مشکل نخواهند داشت. مربیان پیروز، افرادی هستند که علاوه بر تجزیه و تحلیل داده ها، قدرت پیش بینی دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1376

به "مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون والیبال؛ استفاده از مربی طراز اول خارجی برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون والیبال؛ استفاده از مربی طراز اول خارجی برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید