مشاور بوش: رفتن ترامپ سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر نمی دهد

به گزارش راوه بلاگ، فارس نوشت: مشاور رئیس جمهور اسبق آمریکا در مصاحبه ای گفت که تغییر دولت در انتخابات پیش رو در آمریکا بر سیاست خارجی واشنگتن در قبال تهران تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.

مشاور بوش: رفتن ترامپ سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر نمی دهد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

بردلی بلیکمن مشاور جورج بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا گفت که تا زمانی که ایران رفتار خود را تغییر ندهد، هیچگونه عادی سازی روابط میان واشنگتن و ایران صورت نخواهد پذیرفت.

وی که با شبکه خبری العربیه مصاحبه می کرد، اضافه کرد: آمریکا در حال ادامه دادن به کارزار فشار حداکثری تحریم ها علیه ایران است.

این مقام سابق آمریکایی در ادامه این مصاحبه مدعی شد: ایران باید درک کند که هیچگونه عادی سازی روابط میان ایران و آمریکا صورت نخواهد پذیرفت مگر آنکه آنها رفتار خود را تغییر دهند که نخست و مهمتر از همه تغییر رفتار آنها در دستیابی به سلاح هسته ای، خشونت، تامین مالی تروریسم و ایجاد بی ثباتی است.

این اظهارات بلیکمن در حالی مطرح می شود که آمریکا تمام تلاش خود را به کار بسته تا تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل را که اواخر مهرماه به پایان می رسد تمدید کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر دولت کنونی آمریکا احتمال تغییر در سیاست های آمریکا در قبال ایران وجود دارد که پاسخ داد که تغییر دولت بر سیاست خارجی آمریکا تاثیر چندان نخواهد گذاشت.

مشاور جورج بوش اضافه کرد: امور بین الملل با انتخابات در آمریکا تغییر نمی کند مگر آنکه بحرانی وجود داشته باشد. ایران امروز در شرایط بهتری نسبت به شرایطی که در ماه نوامبر تحت ریاست جمهوری ترامپ خواهد بود، قرار ندارد و در صورتی که ترامپ بار دیگر انتخاب شود شرایط بدتر خواهد شد.

از سوی دیگر دونالد ادوین نیوچترلین که سابقه فعالیت در وزارت خارجه آمریکا و همچنین کار در سفارتخانه های واشنگتن در آلمان، تایلند و ایسلند را دارد، در روزنامه دیلی پراگرس یادداشتی با این عنوان منتشر کرده است که بایدن، ترامپ درباره سیاست خارجی آنقدرها از هم دور نیستند (با هم اختلاف ندارند).

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1154

به "مشاور بوش: رفتن ترامپ سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور بوش: رفتن ترامپ سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید