مراجعه به بیمارستان های تهران 30 درصد افزایش یافت

به گزارش راوه بلاگ، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران از افزایش آمار 30درصدی مراجعان بیمارستان ها در 48 ساعت گذشته در شهر تهران اطلاع داد.

مراجعه به بیمارستان های تهران 30 درصد افزایش یافت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علیرضا زالی گفت: متأسفانه امروز در شرایطی شاهد افزایش غیرمتعارف ترافیک و ترددها و حضور افراد در سطح شهر بودیم که 448 بیمار کرونا مثبت جدید در بخش های عادی و 99 بیمار جدید کرونایی در بخش های ویژه بستری شدند.

به گفته وی، در دو روز گذشته کل مراجعان بیمارستانی 30 درصد رشد داشته که این حاکی از استمرار و حتی افزایش شیوع بیماری در شهر تهران بوده که نگران کننده است و افزایش تردد و شلوغی ها با این آمار رو به تزاید کار را پیچیده تر نموده و در واقع مسائل جدیدتری را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند.

زالی در ادامه به بعضی گلایه مندی های مهم مردم در زمینه های مالی نظیر دریافت اقساط بانکی کمافی السابق، عدم اعطای بسته های حمایتی به اقشار کم برخوردار و بعضی کسب و کارها و برگشت چک ها اشاره نمود که بحث در منزل ماندن افراد را دستخوش تغییر نموده و با تناقضاتی روبه رو می نماید.

وی اعلام نمود که باید تصمیمات هرچه سریع تر، قاطعانه تر و کاراتر در مورد این مسائل اعمال گردد و حداقل با تحقق بسته های حمایتی دولت در ابعاد مختلف تسهیلاتی و حمایتی مانع این شویم که افراد به خاطر نگرانی های مالی در سطح شهر حضور یابند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا با توجه به افزایش آمار مراجعان بیمارستان ها و مبتلایان در تهران و کشور در 48 ساعت اخیر مجدداً از همشهریان تهرانی خواست همچنان در منزل بمانند و اضافه نمود: در حال حاضر در شرایطی به سر می بریم که متأسفانه از نظر افزایش مراجعان بیمارستانی و بخش های مختلف درمانی با یک افزایش نسبی روبه رو هستیم.

وی اعلام نمود: گرچه بعضی از مردم در شرایط فعلی با مسائل متعدد مالی روبه رو هستند اما یادمان باشد اگر بتوانیم در یک زمان کوتاه با رعایت سختگیرانه تر مسائل را تحمل کنیم زمان استمرار و بقای بیماری در جامعه به حداقل خواهد رسید، اما اگر اقدامات و مداخلات ما ضعیف تر باشد و یا از کارایی لازم برخوردار نباشد منجر به تطویل ویروس و مسائل بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد به ستاد ملی کرونا برای تسهیل در پرداخت اجاره بهای واحدهای صنفی

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران طی نامه ای از وزیر بهداشت درخواست کرد، اعمال تخفیفات مناسب به مستاجران اصناف، در دستور کار ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گیرد.

زالی در این نامه اعلام نمود: ضمن تشکر و قدردانی از مساعی حضرت عالی، همان گونه که می دانید، تعدادی از اصناف و صاحبان کسب و کار در محل های استیجاری فعالیت دارند و در شرایط خاص کنونی و مسائل مالی به وجود آمده قادر به پرداخت اجاره بها نیستند، از آن جایی که موجرین تعدادی از این گونه اصناف و صاحبان کسب و کار، دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی هستند، لذا خواهشمند دستور فرمایید بخگرددگی اجاره بها و اعمال تخفیفات مناسب به این گروه ها، در دستور کار ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار گیرد.

انتهای پیغام/4127

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 656

به "مراجعه به بیمارستان های تهران 30 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه به بیمارستان های تهران 30 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید