لزوم برقراری عدالت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور سراسری سال 1400

به گزارش راوه بلاگ، عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور گفت: کنکور سال 1400 تنها برای یک نظام آموزشی برگزار خواهد شد که این، باعث نگرانی داوطلبان کنکور نظام قدیم شده است، چرا که نمی توانند با منابع آموزشی خود یعنی نظام قدیم آزمون بدهند.

لزوم برقراری عدالت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور سراسری سال 1400

علی امرایی عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی راوه بلاگ بر لزوم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400 تاکید نمود و گفت: مسؤولین مربوطه قصد دارند، برگزاری کنکور با منابع نظام قدیم را درسال 1400 متوقف نمایند. کنکور سال 1400 تنها برای یک نظام آموزشی برگزار خواهد شد که این، باعث نگرانی فراوان داوطلبان کنکور نظام قدیم شده است، این داوطلبان نمی توانند با منابع آموزشی خود یعنی نظام قدیم آزمون بدهند که در حال پیگیری این موضوع به وسیله مسؤولین برای حل مشکل هستند.

وی اضافه نمود: به علت محدود بودن ظرفیت رشته محل های پرطرفدار در گروه های مختلف، عده کثیری از جمع چند صد هزار نفری داوطلبان نظام قدیم پشت کنکور خواهند ماند که باید در کنکور سال 1400 شرکت نمایند و همین مسأله جمعیت داوطلبان نظام قدیم را می توان از دلایل برگزاری نظام قدیم در کنکور سال 1400دانست.

رتبه های برتر سال 98 متعلق به مدارس خاص همچون سمپاد، شاهد و غیردولتی بودند

عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور ادامه داد: در کنکور سال 98 بخش عمده رتبه های برتر کنکور متعلق به مدارس خاص همچون سمپاد، شاهد، نمونه غیردولتی یا هیات امنایی بودند و تعداد قبولی های مدارس دولتی و عادی بسیار کم بود. اگر مصوبه شورای سنجش و پذیرش تغییر نکند و داوطلبان نظام قدیم مجبور به شرکت در نظام جدید باشند با توجه به اینکه داوطلبان نظام قدیم حتی یکساعت در دوران تحصیل و فارغ التحصیلی خود آموزش ندیده اند با توجه به رقابت سنگین و سخت کنکور سراسری عملا داوطلبان زیادی از نظام قدیم از ورود به دانشگاه منع می شوند.

امرایی ادامه داد: آیا تا به حال مسئولین تصمیم گیر به این مسئله فکر نموده اند که اگر مصوبه شورای سنجش و پذیرش تغییر نکند داوطلبان نظام قدیم مجبور به مطالعه منابع کمک آموزشی نظام جدید می شوند و آیا در این شرایط مالی موجود داوطلبان نظام قدیم می توانند منابع نظام آموزشی جدید را تهیه نمایند؟

با کنکور نظام قدیم بعد از سال 1400 مخالف هستیم

وی افزود: ما باید عدالت آموزشی را بین تمام داوطلبان برقرار کنیم نه اینکه عده کثیری از داوطلبان را به نظام آموزشی دیگر منتقل کنیم تا با منابع دیگری آزمون بدهند؛ البته این ادله تنها برای کنکور سال 1400 مستند و معتبر هستند و مطالبه داوطلبان تنها برای تمدید کنکور در سال 1400 است و تایید این مسئله را رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در رسانه ملی مطرح نموده بود که تا سه سال کنکور نظام قدیم برگزار خواهد شد و ما نیز با کنکور نظام قدیم در سال های بعد از 1400 مخالف هستیم و معتقدیم کنکور سراسری باید تک نظامه باشد تا سنجش داوطلبان عادلانه تر برگزار گردد.

وی در خاتمه گفت: از اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو بخصوص غلامی وزیر علوم و خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور انتظار می رود با تصویب برگزاری کنکور در سال 1400 با دو نوع سوال منابع نظام قدیم و جدید عدالت را برقرار و داوطلبان و خانواده های آنها را در این اوضاع مالی با یک تصمیم خردمندانه کمک دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 572

به "لزوم برقراری عدالت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور سراسری سال 1400" امتیاز دهید

1 کاربر به "لزوم برقراری عدالت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور سراسری سال 1400" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم برقراری عدالت بین داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور سراسری سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید