قدردانی قزاقستان از حمایت ایران از حاکمیت ملی این کشور

به گزارش راوه بلاگ، وزیر امور خارجه قزاقستان در گفتگوی تلفنی با همتای ایرانی خود از حمایت جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت ملی قزاقستان قدردانی کرد.

قدردانی قزاقستان از حمایت ایران از حاکمیت ملی این کشور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با مختار تیلوبردی وزیر امور خارجه قزاقستان در مورد مهم ترین مسائل دوجانبه و منطقه ای گفتگو و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو روابط مثبت و محبت آمیز دو کشور و اراده طرفین برای استمرار، توسعه و تحکیم مناسبات دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی، را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ناآرامی های اخیر قزاقستان تحولات را به دقت رصد و از حاکمیت ملی قزاقستان، حمایت و دخالت خارجی در این کشور را محکوم می نماید.

وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این گفتگو ضمن ارائه گزارشی از تحولات اخیر کشورش، بر تداوم اصول سیاست خارجی قزاقستان در قبال جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود و اضافه نمود، گفت وگو با وزیر خارجه ایران، نماد حمایت تهران از حاکمیت ملی قزاقستان است.

وی ضمن ابراز خرسندی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در طول تحولات اخیر، تاکید نمود که سفر قاسم توکایف (رئیس جمهور قزاقستان) به ایران، همچنان در دستور کار قرار گرفته است و توسعه تجارت بین دو کشور برای نورسلطان، حائز اهمیت است.

تیلوبردی بعلاوه با اشاره به سی اُمین سالگرد روابط دو کشور و اهمیت آن برای طرفین، از دکتر رئیسی برای شرکت در نشست بین المللی قزاقستان که در اکتبر امسال برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2839

به "قدردانی قزاقستان از حمایت ایران از حاکمیت ملی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی قزاقستان از حمایت ایران از حاکمیت ملی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید