عوارض سلامتی و اقتصادی بیماری کووید- 19 بعد از بهبودی ادامه دارد

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان می دهد که مخاطرات سلامتی و اقتصادی پس از بستری شده در بیمارستان به علت بیماری کووید- 19 همچنان ادامه دارد.

عوارض سلامتی و اقتصادی بیماری کووید- 19 بعد از بهبودی ادامه دارد

به نقل از ارث، محققان داده های بیش از 1250 بیمار که در بهار و تابستان گذشته در 38 بیمارستان میشیگان، به علت بیماری کووید- 19 تحت درمان قرارگرفته بودند، تجزیه وتحلیل کردند. این گروه با حدود 500 بیمار به وسیله تلفن مصاحبه کردند که مجموعه ای از پیامدهای سلامت جسمی، روحی و همچنین مسائل اقتصادی را بیان کردند.

محققان در بیمارستان دانشگاه در آن آربور میشیگان امریکا (Michigan Medicine) عنوان کردند: بعد از بستری شده در بیمارستان به علت بیماری کووید- 19 خطرات بهداشتی و اقتصادی افراد ادامه خواهد داشت.

کارشناسان گزارش کردند: افراد بعد از رهایی از معالجه، با عوارضی روبرو می شوند که شامل موارد بهداشت روانی تا بستری مجدد در بیمارستان و مرگ است.

این آنالیز نشان داد که دو ماه بعد از ترک بیمارستان، حدود هفت درصد از بیماران فوت کردند و میزان مرگ ومیر در بیمارانی که در آی سی یو (ICU) بستری شدند، بیشتر بود. علاوه بر این، 15 درصد از بازماندگان به بیمارستان بازگشتند.

دکتر وینیت چوپرا، محقق اصلی این تحقیق گفت: این داده ها نشان می دهد که بار بیماری کووید- 19 بسیار فراتر از بیمارستان و سلامتی افراد است. عوارض روحی، اقتصادی و جسمی این بیماری در میان بازماندگان قابل توجه است.

حدود 40 درصد بیمارانی که با آنان مصاحبه شده بود، اظهار کردند: 60 روز بعد از ترک بیمارستان هنوز نتوانسته اند فعالیت عادی خود را از سر بگیرند. 23 درصد دیگر نیز گفتند که حتی زمان بالارفتن از پله نیز تنگی نفس پیدا می نمایند. در واقع، یک سوم پاسخ دهندگان علائم مداوم مرتبط با بیماری کووید-19 را دارند.

در میان افرادی که قبل از ابتلا به بیماری کووید- 19 شاغل بودند، 40 درصد به علت مسائل سلامتی قادر به بازگشت به کار نبودند یا کار خود را ازدست داده بودند. بخش قابل توجه از افرادی که به کار خود بازگشته اند، مجبورند ساعت کمتری کار نمایند.

به طورکلی، حدود نیمی از بازماندگان بیماری کووید- 19 ازنظر عاطفی تحت تاثیر قرار گرفتند و بسیاری از آنان با یک بار اقتصادی سنگین روبرو شدند. تقریبا 10 درصد از پاسخ دهندگان تمام پس انداز یا بیشتر آن را مصرف نموده بودند.

محققان دریافتند، اگرچه مراقبت های بیمارستانی از بیماران کووید- 19 نسبت به ماه های اول شیوع بیماری بهبودیافته است اما 63 درصد از بیمارانی که در بخش ICU بوده اند در طول بستری در بیمارستان یا دو ماه بعد از بازگشت به خانه فوت نموده اند. این میزان مرگ ومیر تقریبا دو برابر بیمارانی است که در یک بخش مراقبت های ویژه بستری نشده اند.

یافته های این آنالیز در مجله Annals of Internal Medicine ارائه شده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1691

به "عوارض سلامتی و اقتصادی بیماری کووید- 19 بعد از بهبودی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض سلامتی و اقتصادی بیماری کووید- 19 بعد از بهبودی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید