ظریف: اروپا اگر در قبال اتفاقات آمریکا سکوت کند برای همواره دهانش را ببندد

به گزارش راوه بلاگ، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری به مقامات اروپایی توصیه کرد که یا در قبال سرکوب نظامی معترضان در آمریکا موضع گیری نمایند و یا اینکه برای همواره دهانشان را ببندند.

ظریف: اروپا اگر در قبال اتفاقات آمریکا سکوت کند برای همواره دهانش را ببندد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش راوه بلاگ به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه در پیامی توئیتری تأکید کرد که اگر اروپا همچنان می خواهد درقبال وحشیگری علیه مردم و رسانه ها در آمریکا سکوت کند باید برای همواره دهانش را ببندد.

ظریف در توئیتر نوشت: همزمان با مطرح شدن تهدید سرکوب نظامی، شهرهای ایالات متحده صحنه وحشیگری علیه تظاهرکنندگان و رسانه ها است. اروپا که در قبال جوامع غیر غربی به سرعت دست به قضاوت و داوری می زند، این بار، به سکوت کرکننده خود ادامه می دهد. اگر اروپا می خواهد همچنان دهانش را بسته نگاه دارد، باید برای همواره دهانش را ببندد.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است.

وی روز گذشته در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور گفت که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 935

به "ظریف: اروپا اگر در قبال اتفاقات آمریکا سکوت کند برای همواره دهانش را ببندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: اروپا اگر در قبال اتفاقات آمریکا سکوت کند برای همواره دهانش را ببندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید