طالبان: دولت افغانستان در پی تخریب فرایند صلح است

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که گزارش ها درباره حمایت روسیه از این گروه برای کشتن نیروهای آمریکایی تلاش اداره امنیت ملی افغانستان برای تخریب فرایند صلح است.

طالبان: دولت افغانستان در پی تخریب فرایند صلح است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که گزارش ها درباره ارتباط این گروه با روسیه ساختگی است و با هدف تخریب فرایند صلح منتشر شده است.

شاهین گفت: ما به تحقیقات براساس اطلاعات رسانه ها ادامه می دهیم، این اتهامات نادرست و بی اساس هستند و توسط امنیت ملی در کابل منتشر شده است.

وی همچنین مدعی شد که دولت با این کار برای تخریب و تعویق فرایند صلح و نیز جلوگیری از ایجاد یک دولت جدید در افغانستان تلاش می کند.

ایمل فیضی سخنگوی سابق ریاست جمهوری افغانستان نیز انتشار این گزارش ها را بخشی از تلاش ها توسط برخی جهت نگه داشتن نیروها در افغانستان می داند.

فیضی بدون اشاره مستقیم به شخصی در توئیتی نوشت: آنها تلاش کرده اند تا جنگ و اِشغال آمریکا در افغانستان را از راه های مختلف طولانی کنند.

پیش از این نیز ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته بود که تماس های این گروه با روسیه همواره برای اهداف سیاسی و دیپلماتیک بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1134

به "طالبان: دولت افغانستان در پی تخریب فرایند صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت افغانستان در پی تخریب فرایند صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید