صدام و اعطای نشان شجاعت برای عقب نشینی با برنامه ریزی

به گزارش راوه بلاگ، صدام در ششمین روز از عملیات محرم، بر خلاف دفعات قبل که از پیروزی و قدرت برتر ارتش عراق سخن می گفت، در این مراسم افراد ارتش خود را به مقاومت در پایداری و حتی عقب نشینی با برنامه ریزی قبلی فراخواند.

صدام و اعطای نشان شجاعت برای عقب نشینی با برنامه ریزی

به گزارش خبرنگاران، پس از گذشت 6 روز از انجام عملیات محرم و انتها یافتن مرحله سوم این عملیات که با موفقیت چشمگیری به نفع ایران انتها یافت، امروز صدام حسین در بازدید از جبهههای جنگ به تعدادی از افسران ارتش عراق مدال شجاعت اعطا کرد.

او بر خلاف دفعات قبل که از پیروزی و قدرت برتر ارتش عراق سخن می گفت، در این مراسم افراد ارتش خود را به مقاومت در پایداری و حتی عقب نشینی با برنامه ریزی قبلی فراخواند.

به گزارش رادیو صوت الجماهیر صدام با اشاره به اهمیت پایداری و ثبات مواضع دفاعی که دشمن در عبور از خطوط دفاعی دارد تاکید نمود: تلفات هر واحدی که پایداری کند و در برابر دشمن استقامت به خرج دهد بسیار کمتر از آن یگان خواهد بود که مواضع دفاعی خود را ترک و عقب نشینی نموده است؛ به ویژه اگر این عقب نشینی بدون برنامه ریزی قبلی انجام گردد.

وی همچنین گفت: ما برای این ساخته شده ایم که عراق قیام کند و به قیام خود سربلند باشد و قامتش به کمک خداوند متعال هرگز خمیده نگردد و باید برای دشمنان روشن باشد که ما در عراق به وجود آمدهایم تا ثابت کنیم اگر تمامی طوفانها متحد شوند نخواهند توانست ما را به کمک باری تعالی را تکان دهند و بدانند که تلفات آنها از ما بیشتر خواهد بود.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در ترسیم حالت صدام در این مراسم نوشت: هنگامی که صدام حسین در مراسم توزیع مدالهای افسران عراقی آنان را مورد خطاب قرار می داد، شور و حرارت کمتری داشت.

بی بی سی نیز در این باره گزارش داد: ملاقات روز یکشنبه صدام از خطوط اول جبهه کوششی در راه تقویت نیروهای عراقی و حاکی از ضعف روحی آنان بود؛ به ویژه هنگامی که وی گفت که اگر نیروهای عراقی مواضع خود را ترک ننمایند تلفات کمتری خواهند داشت تا آنکه بدون نقشه اقدام به ترک آن مواضع نمایند.

منبع:

روزشمار جنگ ایران و عراق (1 آبان تا 30 آذر 1361)، کتاب بیست و دوم؛ عملیات محرم، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1670

به "صدام و اعطای نشان شجاعت برای عقب نشینی با برنامه ریزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدام و اعطای نشان شجاعت برای عقب نشینی با برنامه ریزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید