شهرداری تهران مسئله ای برای تامین هزینه های جاری ندارد؛ پیشنهادی برای حل مشکل ایثارگران

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - یک عضو شورای شهر تهران به اعتراض تغییر شرایط ایثارگران در شهرداری و مطالبات بازنشستگان مترو پاسخ داد.

شهرداری تهران مسئله ای برای تامین هزینه های جاری ندارد؛ پیشنهادی برای حل مشکل ایثارگران

ناصر امانی در گفت وگو با پانا درباره نگرانی هایی که برای تغییر شرایط استخدامی ایثارگران در شهرداری تهران ایجاد شده است، گفت: برابر قانون و ابلاغیه قرار شده این افراد به رسمی تبدیل شرایط شوند و شهرداری تهران هنوز تصمیم قطعی درخصوص چگونگی این تبدیل شرایط نگرفته و تا به امروز حکم یک نفر را هم صادر ننموده است و ظاهرا به صورت شفاهی از قول بعضی مدیران شهرداری شنیدند که قرار است رسمی در همان شرکت یا سازمان خودشان تبدیل شرایط شوند و آنها به این مساله معترضند و می گویند باید رسمی شهرداری شوند.

وی ادامه داد: هنوز آقای فروزنده (معاون منابع انسانی شهردار) و مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران در این زمینه اعلام نظر نکردند و فکر می کنم منتظرند ببینند دستگاه های دیگر چه می نمایند و بعد بر اساس آن عمل نمایند.

امانی پیشنهاد کرد: معتقدم برای آنکه شهرداری این مشکل را حل نماید، باید این افراد کارگر رسمی شهرداری شوند و بعد مأمور به آن شرکت ها شوند چون پست کارگری به اندازه کافی در شهرداری وجود دارد و چند هزار پست کارگری در شهرداری وجود دارد که غیرفعالند و می توان از این پست ها استفاده کرد و آنها را به کارگر رسمی تبدیل کرد و سپس به شرکت های مربوطه خود مأمور کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره اعتراض بعضی بازنشستگان مترو درخصوص عدم دریافت پاداش بازنشستگی نیز گفت: شهرداری در هزینه های جاری مسئله ای ندارد و فکر می کنم این ناشی از اختلاف یا سوءمدیریت است که افراد بازنشست شدند و هنوز پاداش سرانجام خدمت پرداخت نشده یا حقوق بازنشستگی آنها برقرار نشده است. تا به امروز در این زمینه ها شهرداری مشکل نداشته و در چند ماه گذشته هم حقوق و مزایای کارکنان به موقع پرداخت شده است.

امانی با بیان اینکه مشکل کنونی اعتبارات بخش عمرانی است، گفت: شهرداری در بخش هزینه ای تا حالا مسئله ای نداشت و هزینه هایش و حقوق و مزایای کارکنان را پرداخت نموده و مشکل در بخش اعتبارات عمرانی و توسعه ای شهر است که معترضیم و می گوییم باید اولویت داده گردد. فکر نمی کنم شهرداری معطل پرداخت چند صد پاداش باشد و فکر می کنم یا ناشی از عدم هماهنگی یا سوءمدیریت است که این اتفاقات اتفاق افتاده است.

این عضو شورای شهر تهران درباره وعده شهردار تهران درخصوص بهره برداری هر هفته یک پروژه بزرگ عمرانی هم شرح داد: امیدواریم و دعا می کنیم این اتفاق بیافتد و خدا را شکر می کنیم چون حتما باعث سربلندی مجموعه شورای ششم می گردد. باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2929

به "شهرداری تهران مسئله ای برای تامین هزینه های جاری ندارد؛ پیشنهادی برای حل مشکل ایثارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران مسئله ای برای تامین هزینه های جاری ندارد؛ پیشنهادی برای حل مشکل ایثارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید