شهبازی: مادرم گفت کاش بعد از بیهوش شدن، کشتی نمی گرفتی، حسن یزدانی از همه نظر شماره یک دنیاست

به گزارش راوه بلاگ، دارنده دو مدال برنز کشتی آزاد امیدهای دنیا گفت: حسن یزدانی کامل ترین کشتی گیر ممکن چه از نظر قهرمانی و چه از نظر اخلاق در دنیاست.

شهبازی: مادرم گفت کاش بعد از بیهوش شدن، کشتی نمی گرفتی، حسن یزدانی از همه نظر شماره یک دنیاست

حسین شهبازی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی راوه بلاگ، درباره کشتی اش با حسن یزدانی در هفته اول دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد در مشهد گفت: نمی دانستم مشهدی ها قصد استفاده از حسن یزدانی در وزن 92 کیلوگرم را دارند. صبح بود که کادر فنی دانشگاه آزاد به من گفت باید با او کشتی بگیرم. از این موضوع نترسیدم، گفتم می روم کشتی می گیرم و تلاشم را می کنم. در مورد حسن یزدانی واقعا نمی گردد صحبت کرد. او شماره یک دنیا و کامل ترین کشتی گیر ممکن از نظر قهرمانی و همچنین اخلاق است. یزدانی از همه لحاظ فوق العاده است.

وی درباره اینکه برای المپیک میخواهد در چه وزنی شانس خود را امتحان کند، گفت: من کشتی گیر 97 کیلوگرم بودم که وقتی وزن 92 کیلوگرم آمد، به خاطر اینکه سبک بودم، به این وزن آمدم. در لیگ هم برای تیم دانشگاه آزاد هم در 92 و هم در 97 کیلوگرم کشتی گرفتم. به همین دلیل احتمال در همین وزن کارم را برای المپیک دنبال کنم. در این زمینه با مربی ام اکبر فلاح نیز مشورت خواهم کرد.

نفر سوم مسابقات دنیای 2019 کشتی آزاد زیر 23 سال دنیا در مورد اتفاقی که در مبارزه با حریف ژاپنی اش در بوداپست رخ داد و او با وجود وضعیت جسمانی بدش، مبارزه را با برد به انتها رساند، گفت: به کشتی گیر آمریکایی باختم، البته 2 بر صفر پیش بودم که فتیله ام در دستش جفت و جور شد و پشت سر هم به من فن زد و دیگر نتوانستم دفاع کنم و با اختلاف زیاد باختم. بعد از آن در گروه شانس مجدد به مصاف حریف ژاپنی رفتم. او در پی یک فن اشتباه، شاهرگ گردنم را تحت فشار قرار داد. داور باید سوت می زد که نزد. حدود 15 ثانیه دفاع کردم و یک لحظه چشمانم سیاهی رفت و بدنم بی حس شد. دست راستم را بالا بردم و می خواستم که داور کشتی را قطع کند. داشتم خفه می شدم، همان زمان بیهوش شدم و دیگر چیزی یادم نیامد.

شهبازی ادامه داد: بعد که به خودم آمدم دیدم همه دورم جمع شده اند، انگار تازه از خواب بیدار شده بودم. خواستم که ادامه بدهم، چون کشتی گیر ژاپنی حریفی نبود که بخواهم به او ببازم. بعد از مبارزه تقی اکبرنژاد وقتی دید حالم خوب نیست، گفت سلامتت مهم تر است، نمی توانی کشتی نگیر، اما دلم نیامد که بدون مدال برگردم.

کشتی گیر تیم دانشگاه آزاد با اشاره به وضعیت خانواده اش بعد از پخش شدن فیلم مبارزه و بیهوش شدنش در مصاف با حریف ژاپنی در فضای مجازی تاکید نمود: زمانی که در بوداپست بودم، برادرم نگذاشته بود مادرم این فیلم را کامل ببیند. وقتی برگشتم، خودم فیلم را نشان شان دادم که حال مادرم بد شد، خواهرم گریه کرد. مادرم می گفت کاش به کشتی ادامه نمی دادی و مدال هم نمی گرفتی. با این حال دوست نداشتم بدون مدال به خانه برگردم، خانواده ام چشم به راه بودند.

شهبازی در پاسخ به این سوال که بعد از کسب دو مدال برنز امیدهای دنیا آیا پاداشی دریافت نموده است،؟ مطرح کرد: پاداش که هیچ، تماسی هم نگرفته اند. اینکه به آدم زنگ بزنند و توهین نمایند، به نظر من از اینکه اصلا زنگ هم نزنند بهتر است. سال گذشته هم مدال گرفتم و از هیئت کشتی تهران هیچ تماسی گرفته نشد. در مازندران چه استقبالی از امیرحسین زارعی کردند، یا از سرلک در لرستان، اما برای من در پایتخت انگار نه انگار که مدال گرفته ام. من اصلا جایزه نمی خواهم، همین که حالم را بپرسند کافی است، اما از این کار هم دریغ می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 49

به "شهبازی: مادرم گفت کاش بعد از بیهوش شدن، کشتی نمی گرفتی، حسن یزدانی از همه نظر شماره یک دنیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهبازی: مادرم گفت کاش بعد از بیهوش شدن، کشتی نمی گرفتی، حسن یزدانی از همه نظر شماره یک دنیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید