شرط آمریکا برای حذف فوری تحریم های ایران ، این گزینه همیشه روی میز است

به گزارش راوه بلاگ، همزمان با درخواست هشت کشور برای لغو تحریم ایران در سایه شیوع کرونا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر تداوم سیاست فشار حداکثری گفت: هیچ تغییر یا کاهشی در تحریم آمریکا علیه تهران وجود ندارد.

شرط آمریکا برای حذف فوری تحریم های ایران ، این گزینه همیشه روی میز است

به گزارش راوه بلاگ به نقل از فارس، مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با وجود ژست های بشردوستانه آمریکا مبنی بر آمادگی این کشور برای کمک به ملت ایران، تأکید کرد که فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داشت.

اورتاگوس به روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت که هیچ تغییر یا کاهشی در تحریم های تحمیلی آمریکا علیه رژیم ایران وجود ندارد.

این موضع سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بعد از نقدها شدید مسئولان جمهوری اسلامی ایران و برخی مقامات بین المللی از تاثیر منفی تحریم های ایالات متحده بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس کووید-19 اتخاذ شد و در پی آن هشت کشور با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل، خواستار رفع تحریم های ایران برای مبارزه موثرتر این کشور با ویروس جدید کرونا شدند.

کشورهای روسیه، چین، سوریه، کوبا، نیکاراگوئه، کره شمالی، ونزوئلا و ایران نامه مشترکی را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده و از او خواستند که رفع تحریم های یکجانبه آمریکا بر ایران را که مانع مبارزه با شیوع ویروس کرونا شده است، خواستار شود.

مورگان اورتاگوس در ادامه ادعا کرد که ایران، همیشه فرصت دارد که سر میز مذاکره حاضر شود و مانند یک کشور مسئول رفتار و با دونالد ترامپ رئیس جمهور و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مذاکره کند.

این مسئول آمریکایی ادامه داد: در آن زمان، می توان این تحریم ها را فورا متوقف کرد. این گزینه همیشه روی میز است.

اورتاگوس ضمن نادیده دریافت تأثیر تحریم های آمریکا علیه ملت ایران در فرایند مبارزه با ویروس کرونا، مدعی شد: بار دیگر اهمیت دارد که شرح دهم، سیاست تحریم ها، از کانالهای کمک های بشردوستانه و امدادرسانی برای کمک به ایران به منظور مبارزه با شیوع بیماری کرونا، مستقل است.

این در حالی است که پزشکان و مسئولان جمهوری اسلامی بارها تأکید کرده اند که تحریمهای آمریکا مانع از رسیدن دارو و تجهیزات پزشکی به ایران می شود. در تأیید این مسئله نیز، مارا کارلین، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا شرح داد که به رغم تاکید وزیر خارجه آمریکا مبنی بر معافیت کالاهای بشردوستانه از تحریم های این کشور علیه ایران، بسکمک از کشورها از کمک کردن به ایران بیم دارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تکرار ادعای عدم اقدامات مناسب جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از شیوع کرونا، مدعی شد که آمریکا همچنان از دولت ایران می خواهد کمکهای آمریکا را بپذیرد.

این در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، از ادعای آمریکا برای کمک به ملت ایران، تحت عنوان لیوان آب گل آلود یاد و تأکید کرد که واشنگتن به جای این ادعاها، تحریم ها را بردارد؛ زیرا تحریمها مانع اصلی مبارزه با کرونا هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 617

به "شرط آمریکا برای حذف فوری تحریم های ایران ، این گزینه همیشه روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط آمریکا برای حذف فوری تحریم های ایران ، این گزینه همیشه روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید