شخصیت های بزرگ تاریخ نمایش در هاملت در نم نم باران

به گزارش راوه بلاگ، انتشارات چشمه کتاب هاملت در نم نم باران را منتشر نموده است.

شخصیت های بزرگ تاریخ نمایش در هاملت در نم نم باران

کتاب هاملت در نم نم باران اثر اصغر علی عبداللهی در انتشارات چشمه منتشر شد. این اثر مجموعه ای از چهارداستان کوتاه را دربرمی گیرد که درباره شخصیت های بزرگ تاریخ نمایش به رشته تحریر عایدی و قصه هایی از افکار و کردار انسان های ایده آلیست و فراموش شده را به مخاطب عرضه می نماید.

داستان انسان هایی که دنیا آن ها را فراموش نموده است. حالا آن ها در زمینه به چنگ آوردن دنیا و ارتقای زندگی شان کوشش می نمایند. سه اثر دیگر این مجموعه داستان به جز هاملت در نم نم باران که عنوان کتاب هم از همین داستان گرفته شده است، پیراهن گمشده هدا گابلر، آبی های غمناک بارون و این جاست آن که اتللو بود نام دارد.

از ویژگی های ممتاز هاملت در نم نم باران این است که کوشش نمی نماید با نثر و نوع نگارش خواننده را فریب دهد، بلکه خلاقیت های به کار رفته در داستان از بطن قصه برمی آید. فضای پلیس قصه و غیرقابل اعتماد بودن راوی داستان ها از ویژگی های دیگر کتاب است.

در هر چهار داستان کتاب زمینه های مشابهی پیدا می گردد. از جمله اینکه تمام قصه ها درباره هنرپیشه های غیرایرانی و اکثرا ارمنی نوشته شدند که دردهه بیست شمسی به تهران آمدند تا تئاتر اجرا نمایند. انسان هایی سرگردان که روحشان با چهار نمایشنامه مشهور گره خورده است و هریک از آن ها نمایشگر یکی از شخصیت ها هستند.

خبرنگاران فرهنگی هنری ادبیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2879

به "شخصیت های بزرگ تاریخ نمایش در هاملت در نم نم باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت های بزرگ تاریخ نمایش در هاملت در نم نم باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید