شاه حسینی: پرونده کفاشیان باید به دادگاه ارجاع داده گردد ، بازگشت او تقلب است

به گزارش راوه بلاگ، رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: آمدن تاج و کفاشیان یک مانور متقلبانه است و مطرح کردن آن توهین به قوانین داخلی و بین المللی و مبارزه با افکار عمومی است.

شاه حسینی: پرونده کفاشیان باید به دادگاه ارجاع داده گردد ، بازگشت او تقلب است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عبدالرحمان شاه حسینی در خصوص بازگشت تاج و کفاشیان به فدراسیون فوتبال و محرومیت های آنها گفت: در مقدمه می گویم این اقدامات و طرح این مسائل توهین به قوانین داخلی و بین المللی و مبارزه با افکار عمومی است. این یک مانور متقلبانه است. می خواهند آنالیز نمایند ببینند جو چگونه است و بعد ورود نمایند.

وی در خصوص دلایل عدم ورود کفاشیان و تاج به فوتبال گفت: از حیث حقوقی دلایلی دارم که می گویم. کفاشیان فوتبال را به خرابه ای تبدیل و تاج آن را ویرانه کرد. دلایلی که بین این دو شخص مشترک است و به همین دلایل حق ورود به فوتبال را ندارند؛ 1- پفراینده محکومیت قطعی کفاشیان و احکام قضایی فوتبال که حکم صادره آن اجرا نشده است. 2- استعفای شفاهی کفاشیان از سمت نایب رئیسی فدراسیون فوتبال در مصاحبه 9 دی، 3- به فرض پذیرش عدم استعفا، او از تاریخ 97/12/18 به طور متوالی در محل کار خود، غیبت غیرموجه داشته است. هم کفاشیان و تاج اگر مدعی شوند که استعفا قبول نشده است مرتکب غیبت شده اند.

وی اضافه نمود: این غیبت ها غیرموجه است و مطابق ماده 37 اساسنامه مجمع فدراسیون فوتبال باید به اخراج این اعضا با طرح موضوع غیبت اقدام می کردند. هم مجمع و هم هیأت رئیسه هر دو مرتکب تخلف شده اند. غیبت یکی از تخلفات است و طبق ماده 37 اساسنامه مجمع باید در خصوص آن تصمیم می گرفت و با این اتفاق ها عدو سبب خیر شد و تخلف این اعضا هم مشخص می گردد. وجود شکات متعدد علیه کفاشیان و تاج در پفراینده کمیسیون اصل 90 مجلس که گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت شده و پفراینده آن را به قوه قضائیه ارجاع داده اند.

شاه حسینی گفت: نکته قابل توجه مدت خدمت اعضای هیأت رئیسه که از سوی مجمع انتصاب می شوند 4 سال است و طبق اطلاع من این 4 سال تمام شده است. در خصوص محرومیت 5 ساله کفاشیان اعتقاد دارم این یک تخلف فوتبالی بوده و ارکان فوتبال به آن رسیدگی کردند و حالا در استیناف تقلیل پیدا نموده است. این پفراینده دارای عنوان مجرمانه است و جرم محسوب می گردد. مسؤولان فدراسیون فوتبال باید این پفراینده را به مراجع قضایی ارجاع نمایند و به اتهام آقایان رسیدگی نمایند.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: در پفراینده آقایان رأی برائت صادر نشده و تقلیل پیدا نموده و چون بحث اقتصادی و شائبه های آن مطرح است باید فدراسیون فوتبال در خصوص کیفری آن اقدام کند. با تمام این دلایلی که ذکر کردم می خواهم بدانم در فوتبال چه خبر است که آقایان به سر و کله هم می زنند و لابی می نمایند؟ می فرایند و برمی گردند و دست بقیه را می گیرند که وارد آن شوند. من می گویم اگر این واقعا زحمت است شما بروید بگذارید یک عده دیگر این زحمت را بکشند. اگر خبری نیست چرا این همه مانور می دهید و یارکشی می کنید؟

وی در خصوص اعضای هیات رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اعضای هیأت رئیسه ای که در فدراسیون قرار دارند تیم همان آقایان هستند. باید در این گونه مواقع مراجع بین المللی و داخلی از جمله قضایی، مجلس و سازمان بازرسی ورود نمایند. شاد هستم سازمان بازرسی به قرارداد ویلموتس ورود نموده و اگر سازمان بازرسی کشور به موضوعی ورود کند و به آن موضوع برسد که آن فرد مرتکب جرم و تخلف شده، مرجع قضایی مکلف است خارج از نوبت به آن جرم رسیدگی و آن را مؤاخذه کند.

شاه حسینی توضیح داد: جامعه فوتبال منهای آنهایی که در فدراسیون سمت دارند، اگر از همه پرس و جو کنید، همه از این شرایط ناراحت هستند. افرادی که این همه در مظان اتهام هستند با مطرح کردن این مسائل یک نوع دهن کجی به قوانین، کارشناس، پیشکسوت و مدیر واقعی در کشور می نمایند. اگر با خیلی از اینها برخورد می شد، این اتفاق ها رخ نمی داد.

وی تاکید نمود: خیلی از اشخاص از این افراد به صورت مکتوب شکایت کردند که حقوق شان را تضییع نموده، نمی دانم چه اصراری دارند که می خواهند برگردند و به راحتی می گویند ما می توانیم برگردیم. فرض می کنیم مجری این برنامه استخدام صدا و سیما است، امروز به خانه تان می روید و 4 ماه دیگر بازمی گشت و برنامه اجرا می کنید. شما می توانید دوباره برنامه اجرا کنید، نمی گردد. این گونه نیست که یک سال و نیم بروید و دوباره بازگشت و دوباره سر جایتان حاضر شوید. تمام مراجع دولتی این گونه است که نمی توان چنین کاری انجام دهند، منِ قاضی هم نمی توانم بعد از چند وقت غیبت دوباره در محل کارم حاضر شوم و کار کنم. می خواهند تمام قوانین را زیر پا بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیأت رئیسه به دنبال منفعت طلبی است، گفت: می خواهند آن تیم قبلی را دوباره سر جایشان بنشانند. غیبت حداقلش تخلف است، چرا هیأت رئیسه باید آن را به مرجع ارسال می نموده و این کار را ننموده است؟ معلوم نیست با اساسنامه جدید چه مجمعی درست گردد که فوتبالی ها از آن راضی باشند. اگر یک مجمع قوی باشد، این اتفاق ها رخ نمی دهد. من می گویم اگر استعفا داده و آن قبول نشده، باید سر کارشان حاضر می شدند. چون فرمان دست خودشان است، به آن هیچ دستی نزدند و دستگاه های نظارتی حق دارند به آن ورود نمایند.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص نظر جامعه فوتبال در قبال بازگشت تاج و کفاشیان به فوتبال گفت: رسانه ها اگر پرسش نمایند می بیننند جامعه واقعی فوتبال بالای 95 درصد از این موضوع ناراضی هستند. من گفتم این یک مانور متقلبانه است. می خواستند بسنجند، ببینند عکس العمل ها چگونه است و دیدند خدا را شکر همه آنهایی که اهل فوتبال هستند عکس العمل نشان داده اند و از این موضوع ناراحت هستند و باید یک مرجعی به تخلف مجمع و هیأت رئیسه رسیدگی کند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1022

به "شاه حسینی: پرونده کفاشیان باید به دادگاه ارجاع داده گردد ، بازگشت او تقلب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه حسینی: پرونده کفاشیان باید به دادگاه ارجاع داده گردد ، بازگشت او تقلب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید