سود سهام عدالت سال آینده بسیار بیشتر خواهد بود

به گزارش راوه بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بورس گفت: سود سهام عدالت سال آینده بسیار بیشتر از سال جاری خواهد بود.

سود سهام عدالت سال آینده بسیار بیشتر خواهد بود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمدعلی دهقان امروز در حاشیه نشست هم اندیشی با کارآفرینان و فراوری نمایندگان در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت سود 200 هزار تومانی برای سهام عدالت اضافه نمود: این سود متعلق به سال 98 است و سود سال 99 که سال آینده پرداخت می گردد بسیار بیشتر خواهد بود.

وی اضافه نمود: عملکرد شرکت های بورسی، نشان می دهد سود آن ها در 9 ماهه سال جاری سه برابر کل سال گذشته بوده است.

دهقان با اشاره به ارزندگی قیمت بیشتر سهام در بازار سرمایه گفت: به تدریج فضای اقتصادی کشور نیز روشن تر می گردد و امیدواریم بازار به این عوامل، واکنش مثبت نشان دهد.

رئیس سازمان بورس تاکید نمود: در جهت افزایش قدرت نقد شوندگی اقداماتی مانندانتشار اوراق اختیار فروش تبعی، انتشار اوراق خزانه، بازنگری در دستورالعمل بازار گردانی و تغییر حد نصاب صندوق های در آمد ثابت در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین درباره اعطای تسهیلات با وثیقه سهام گفت: زیر ساخت لازم در شرکت سپرده گذاری مرکزی برای این کار فراهم شده و بانک هایی که آمادگی داشته باشند می توانند اقدام نمایند.

برابری بازار سرمایه با نظام بانکی در تامین اقتصادی

رئیس سازمان بورس گفت: امروز بازار سرمایه با رشدی که داشته است در تامین اقتصادی بنگاه های اقتصادی با نظام بانکی برابری می نماید.

آقای محمد علی دهقان امروز در نشست هم اندیشی با کار آفرینان و فراوری نمایندگان اضافه نمود: اگر می خواهیم سرمایه گذاری در کشور شکل بگیرد و از رشد منفی سرمایه گذاری رها شویم، باید افق بلند مدت برای سرمایه گذار تعیین گردد.

وی اضافه نمود: اگر هر روز تصمیم جدید گرفته گردد و مقررات را عوض کنیم فضا برای سرمایه گذاری مناسب نخواهد بود و سرمایه گذار نمی تواند برنامه ریزی کند.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری ضربه زیادی به شرکت های بورسی و غیر بورسی زده است گفت: باید با این فضا مقابله کنیم.

آقای دهقانی اضافه نمود: ابزار های خوبی مانند اوراق بدهی برای تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی از بازار سرمایه ایجاد شده و این ابزار ها توسعه خواهد یافت.

وی گفت: سعی می کنیم با توسعه نهاد های اقتصادی مانند شرکت های تامین سرمایه و مشاوران سرمایه گذاری میزان تامین اقتصادی از بازار سرمایه را در اقتصاد افزایش دهیم.

رئیس سازمان بورس اضافه نمود: همچنین با کوتاه کردن فرایند ها و ارائه ضمانت نامه های بانکی به وسیله رتبه بندی شرکت ها می توان به این تامین اقتصادی یاری کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2082

به "سود سهام عدالت سال آینده بسیار بیشتر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام عدالت سال آینده بسیار بیشتر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید