سرکوب به سبک عربستان؛ بازداشت 298 مقام دولتی به اتهام مبارزه با فساد

به گزارش راوه بلاگ، حکومت سعودی از بازداشت 298 مسئول دولتی در عربستان اطلاع داد و مدعی شد که از آنها درباره اتهامات مربوط به فساد بازپرسی خواهد نمود.

سرکوب به سبک عربستان؛ بازداشت 298 مقام دولتی به اتهام مبارزه با فساد

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ ، دولت عربستان سعودی روز یکشنبه از بازداشت 298 مقام سعودی از جمله شماری از افسران ارتش و پلیس این کشور به ظن دست داشتن در جرایم رشوه خواری و سوء استفاده از مناصب خود اطلاع داد و گفت که بازپرسان اتهام هایی را به آنها وارد خواهند کرد.

در سال 2017 هم حکومت سعودی در چارچوب کمپین موسوم به مبارزه با فساد ده ها نفر از نخبگان مالی و سیاسی در این کشور را در هتل ریتز کارلتون ریاض بازداشت کرد.

دیوان پادشاهی عربستان سال گذشته پس از گذشت پانزده ماه از بازداشت این نخبگان خود از خاتمه یافتن کمپین مذکور اطلاع داد، اما به دنبال آن مقامات سعودی گفتند که پیگرد قضیه فساد کارکنان دولتی را شروع خواهند کرد.

کمیته نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی معروف به شفافیت روز یکشنبه در توئیتر خاطرنشان کرد که شماری از مقامات سعودی را دستگیر نموده و آنها را به جرایمی از جمله رشوه، اختلاس، اتلاف بیت المال و سوء استفاده از قدرت متهم خواهد نمود.

این کمیته اضافه کرد: کل مبلغی که این افراد در طول تحقیقات اولیه به آن اذعان داشتند 379 میلیون ریال (101 میلیون دلار) بوده است.

به گفته کمیته نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی از میان بازداشتی ها هشت نفر از افسران ارتش شاغل و بازنشسته هستند که به گفته این کمیته در جرایم رشوه، پولشویی و سوء استفاده از قراردادهای دولتی در وزارت دفاع در بین سال های 2005 تا 2015 دست داشتند.

بر اساس گزارش العالم، این کمیته اضافه کرد: از میان بازداشتی ها 29 نفر از مسئولین وزارت کشور در منطقه الشرقیه عربستان هستند که در بین آن سه نفر افسر با درجه سرهنگی و یکی با درجه سرلشکری و یکی با درجه سرتیپی است.

این کمیته از حضور دو قاضی در میان بازداشتی ها اطلاع داد و گفت: آنها در جرم رشوه خواری دست داشته اند و 9 نفر هم به فساد در دانشگاه المعرفه ریاض متهم هستند که موجب وارد آمدن خسارت سنگین به یکی از ساختمان های دانشگاه و کشته و زخمی شدن تعدادی شده است.

این کمیته اسامی بازداشت شدگان را بیان ننموده و به جزئیات این مسئله نیز نپرداخته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 547

به "سرکوب به سبک عربستان؛ بازداشت 298 مقام دولتی به اتهام مبارزه با فساد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکوب به سبک عربستان؛ بازداشت 298 مقام دولتی به اتهام مبارزه با فساد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید