سازمان جهانی بهداشت نگران موج سوم کرونا در اروپا

به گزارش راوه بلاگ، آنان نتوانستند زیرساخت های لازم را در ماه های تابستان و پس از آن که موج اول را تحت کنترل درآوردند، ایجاد نمایند. اکنون موج دوم را داریم و اگر زیرساخت های لازم را ایجاد ننمایند، اوایل سال آینده شاهد وقوع موج سوم خواهیم بود.

سازمان جهانی بهداشت نگران موج سوم کرونا در اروپا

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

فرستاده سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که اگر دولت های اروپایی مقررات و تمهیدات بیشتری را به اجرا درنیاورند، اروپا ممکن است در اوایل سال 2021 میلادی با موج سوم ابتلا به ویروس کرونا روبرو گردد.

به گزارش ایسنا، دیوید نابارو، در گفت وگو با روزنامه های سوئیسی گفت که اگر کشورها شکست هایی را تکرار نمایند که منجر به بروز موج دوم شده بود، موارد ابتلا به بیماری عفونی کووید-19 ممکن است بار دیگر افزایش یابد.

او گفت: آنان نتوانستند زیرساخت های لازم را در ماه های تابستان و پس از آن که موج اول را تحت کنترل درآوردند، ایجاد نمایند. اکنون موج دوم را داریم و اگر زیرساخت های لازم را ایجاد ننمایند، اوایل سال آینده شاهد وقوع موج سوم خواهیم بود.

دکتر نابارو، یک کارشناس انگلیسی است که به عنوان یکی از شش فرستاده ویژه سازمان بهداشت جهانی برای رسیدگی به همه گیری ویروس کرونا منصوب شدند. در سال 2017، او در تلاشی نافرجام برای رسیدن به مقام دبیرکلی این سازمان رقابت کرد.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در فصل تابستان در کشورهای اروپایی کاهش یافت، اما دوباره اوج گرفت.

به دنبال کاهش موارد ابتلا در هفته های اخیر در فرانسه، پیش بینی می گردد که این کشور دست به تسهیل محدویت هایی بزند که از تاریخ 30 اکتبر اعمال نموده است.

دکتر نابارو از واکنش کشورهای شرق آسیا، از جمله کره جنوبی ستایش کرد که آمار ابتلا در آن ها اکنون نسبتا پایین است.

وی تاکید نمود که کشورهای شرق آسیا محدودیت ها را به طور دائم تسهیل نکردند.

به گزارش ایندیپندنت، او گفت: شما باید تا وقتی که موارد ابتلا کاهش بیابد و در سطح پایین باقی بماند، صبر کنید و واکنش اروپا در این زمینه ناقص بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1717

به "سازمان جهانی بهداشت نگران موج سوم کرونا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت نگران موج سوم کرونا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید