زیرِ آب رفتن برخی منازل روستای تلخاب با آبگیری سد گتوند

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/خوزستان فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به زیر آب رفتن دو روستای این شهرستان در اثر آبگیری سد گتوند در روزهای اخیر گفت: انتظار می رود با توجه به شرایط به وجود آمده، شرکت آب نیرو هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف مسائل خود با ساکنان این روستاها اقدام کند.

زیرِ آب رفتن برخی منازل روستای تلخاب با آبگیری سد گتوند

محمد پاکدل در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص آخرین شرایط روستاهای پرنوشته و تلخاب تاجدین که با بالا آمدن تراز سطح گتوند به زیر آب رفته اند، اظهار کرد: از دو روستای پرنوشته یک و پرنوشته 2، روستای پرنوشته یک توسط شرکت آب نیرو خریداری و خالی از سکنه شده است و به زیر آب رفتن آن با توجه به اینکه منازل و اراضی این روستا خریداری شده اند، مسئله ای ایجاد نمی کند.

وی افزود: منازل و اراضی روستای پرنوشته2 نیز هنوز از سوی شرکت آب نیرو خریداری نشده اند اما با توجه به شرایط جغرافیایی این روستا، احتمال آبگیری آن وجود ندارد و جای نگرانی نیست.

فرماندار مسجدسلیمان با بیان اینکه تلخاب تاجدین تنها روستایی است که با مسائل آبگرفتگی روبه رو است، گفت: شرکت آب نیرو برخی از خانه های این روستا را خریداری کرده اما هنوز هشت واحد مسکونی در این روستا وجود دارد که معین تکلیف نشده اند و شرایط آن ها معین نیست.

پاکدل ادامه داد: در حال حاضر در این روستا با بالا آمدن تراز آب سد گتوند، دو خانه و همچنین اصطبل ها به زیر آب رفته اند.

وی افزود: مسائلی نیز در خصوص اراضی کشاورزی منطقه وجود دارد؛ شرکت آب نیرو این اراضی را با قیمت کارشناسی از کشاورزان خریداری کرده است اما مالکین این اراضی موافق این قیمت نیستند و این مساله باعث شده که با بالا آمدن آب، مسائلی برای کشت این کشاورزان نیز به وجود بیاید.

فرماندار مسجدسلیمان گفت: انتظار داریم با توجه به شرایط به وجود آمده، شرکت آب نیرو هرچه سریع تر نسبت به حل این مساله اقدام و شرایط را با ساکنان این روستاها و مالکین اراضی کشاورزی معین تکلیف کند.

به گزارش خبرنگاران، شهریورماه سال گذشته نیز آبگیری سد گتوند تا تراز اسمی باعث به زیر آب رفتن این دو روستا شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1112

به "زیرِ آب رفتن برخی منازل روستای تلخاب با آبگیری سد گتوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرِ آب رفتن برخی منازل روستای تلخاب با آبگیری سد گتوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید