زنگنه: نشست امروز یکی از بدترین نشست های تاریخ اوپک بود، بازار به کاهش فراوری احتیاج دارد

به گزارش راوه بلاگ، وزیر نفت با اشاره به این که نشست اوپک و غیراوپک بدون نتیجه سرانجام یافت، گفت: نباید باب مذاکرات را بست؛ بازار به توافق و کاهش فراوری نفت احتیاج دارد.

زنگنه: نشست امروز یکی از بدترین نشست های تاریخ اوپک بود، بازار به کاهش فراوری احتیاج دارد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران ، بیژن نامدار زنگنه امروز(آدینه، 16 اسفند) پس از خاتمه نشست اوپک و غیراوپک اظهار کرد: همان طور که پیش از این گفتم، نشست سختی بود؛ دو طرف بر نظراتشان اصرار کردند و در نهایت نشست به نتیجه ای نرسید.

وی در شرح بیشتر گفت: اعضایی از اوپک اصرار داشتند غیراوپکی ها هم باید مقدار مشخصی از سهم کاهش فراوری را به عهده بگیرند، اما آن ها نپذیرفتند و مذاکرات به بن بست رسید.

زنگنه با بیان این که شاید ظرف روزهای آینده به وسیله بعضی رایزنی ها، نتایجی حاصل گردد، اضافه نمود: بازار به کاهش فراوری احتیاج دارد.

وزیر نفت بیان کرد: نهایی شدن تصمیم روز گذشته اوپک مشروط به همکاری غیراوپک بود و از آن جا که غیراوپک همکاری نکرد، توافقی به دست نیامد و حتی توافق قبلی مبنی بر کاهش فراوری 1.7 میلیون بشکه ای اوپک و غیراوپک هم تمدید نشد.

وی با بیان این که با توجه به تمدید نشدن توافق قبلی اعضای اوپک و غیراوپک، از ابتدای آوریل همه اعضا می توانند نسبت به افزایش فراوری نیز اقدام نمایند، نشست امروز را یکی از بدترین نشست های تاریخ اوپک خواند و گفت: باید تدبیری کرد و به نتیجه رسید.

زنگنه در پاسخ به این که بعضی این نشست را آزمونی برای اعضا پیش بینی نموده بودند، گفت: این که گفتند آزمون، درست است. این آزمون با شکست روبرو شد. جلسه مسئله ای بود و تجربه ای شد برای آنان که این جلسه را مدیریت کردند.

وزیر نفت با اشاره به تأخیر 6 ساعته در شروع برگزاری نشست اوپک و غیراوپک به دلیل انجام مذاکرات خصوصی، ادامه داد: دو طرف، بیشتر سعودی و روسیه، نتوانستند به نتیجه برسند. باید اجازه داد طرفین به آرامش برسند. نباید باب مذاکره را بست و باید بر نقاط مشترک طرفین بیشتر تأکید کرد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال برگزاری نشستی دیگر برای حصول توافق، گفت: برگزاری نشست جدید به ویژه در شرایط فعلی (شیوع کروناویروس) سخت است، اما ممکن است رایزنی های دو یا چندجانبه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردد. در مذاکره باید انعطاف داشت؛ در غیر این صورت همه ضرر می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 492

به "زنگنه: نشست امروز یکی از بدترین نشست های تاریخ اوپک بود، بازار به کاهش فراوری احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه: نشست امروز یکی از بدترین نشست های تاریخ اوپک بود، بازار به کاهش فراوری احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید