رتبه مترو تهران در دنیا چند است؟ خبرنگاران

به گزارش راوه بلاگ، مدیر دفتر هماهنگی اتحادیه جهانی حمل و نقل عمومی (UITP) در تهران گفت: متروی پایتخت به لحاظ طول شبکه خطوط جزو 15 شهر برتر و از نظر میزان جا به جایی مسافران جزو 16 شهر برتر آسیا به شمار می آید.

رتبه مترو تهران در دنیا چند است؟ خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد منتظری، مدیر دفتر هماهنگی اتحادیه جهانی حمل و نقل عمومی (UITP) در تهران در هشتمین نمایشگاه حمل نقل ریلی و صنایع خدمات وابسته اظهارداشت: فرایند توسعه خطوط مترو در تهران بسیار خوب و قابل توجه بوده است و متروی تهران به لحاظ طول شبکه خطوط جزو 15 شهر برتر و از نظر میزان جا به جایی مسافران جزو 16 شهر برتر آسیا به شمار می آید.

وی توضیح داد: احداث هر ایستگاه و خط جدید مترو می تواند گامی در راستای حل معضل ترافیک و معضلات ناشی از آن مانند آلودگی های زیست محیطی و ... باشد.

منتظری در ادامه گفت: یکی از فاکتورهای پیشرفت و توسعه در تمام جهان، میزان گسترش حمل و نقل عمومی و به ویژه شبکه خطوط مترو محسوب می گردد و در واقع می توان گفت که مترو نماد پیشرفت و توسعه هر شهر به حساب می آید و از اهمیت و صندلی ویژه ای برخوردار است.

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی در ایران با بیان اینکه توسعه مترو امروز یکی از مطالبات اصلی شهفرایندان تهرانی محسوب می گرددگفت: توسعه مترو باعث ایجاد شغل های مستقیم و غیر مستقیم زیادی است.

وی در مورد اهمیت برگزاری نمایشگاه حمل ونقل ریلی اضافه نمود: این فضا فرصتی ایجاد می نماید تا دستاوردها و توان تولیدکنندگان داخلی دیده گردد چرا که کوشش برای ساخت قطعات مترو نیز یک دوم تا یک پنجم صرفه جویی قیمتی و ارزی که دارد، باید مورد توجه قرارگیرد.

نماینده اتحادیه جهانی حمل و نقل عمومی (UITP) در تهران با تاکید براینکه مترو مزیت های بسیار زیادی را به دنبال دارد گفت: متروی تهران توانسته صندلی خوبی در جهان علی رغم تبلیغات منفی که در مورد ایران می گردد، پیدا کند. اما باید کوشش بیشتر گردد تا این توانمندی ها نشان داد گردد.

منتظری اظهار داشت: شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه توانسته ارتباط خوبی با(UITP) برای انعکاس و اطلاع رسانی اخبار و فعالیت های خود برقرار کند و کوشش های خوبی برای معرفی متروی تهران و فعالیت هایش می نماید.امیدوارم این همکاری بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2149

به "رتبه مترو تهران در دنیا چند است؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه مترو تهران در دنیا چند است؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید